Fikció
Egy család széthullása valójában nézőpont kérdése – Moa Herngren: Az anyós
Moa Herngren a családi nyomorúságokat sokféle perspektívából vizsgálja Válás-trilógiájával, és annak második regényével, Az anyóssal.
Három intelligens romkom, amit a szíved és az eszed is imádni fog
Vannak könyvek, amik a szerelemről szólnak – és vannak, amik közben kicsit rólad is. Ezeket a könyveket én intelligens romkomoknak hívom.

Ha egy anyában egyszer feléled az akarat, semmi nem állítja meg – Eleanor Shearer: A folyó éneke
Évtizedes megaláztatás, testet-lelket megnyomorító rabszolgamunka, embertelenség. Erről mesél Eleanor Shearer első regénye, A folyó éneke.

Gourmet-falat bátraknak – Rachel Cusk: Parádé
Cusk könyve elemelt és szándékosan elidegenítő, regénynek csak jobb szó híján nevezhető mégis, kimagaslóan emlékezetes intellektuális élmény.

A fűszer vonzásában – 60 éves Frank Herbert sci-fi-klasszikusa, a Dűne
A Dűne történetét akár maga Shakespeare is írhatta volna, hisz ez valójában egy királydráma, mely sokat merít a korból, amelyben született.

Egzotikus szavak – 5 kortárs regény kalauzol Mexikótól Kolumbiáig
Latin-Amerika nemcsak a dzsungelek és a forradalmak földje, hanem a szenvedély, a fájdalom és a túlélés irodalmi kincsesbányája is.

A nőknek sokszor a hallgatás jut – beleborzongtunk Az erdő istenébe
Az erdő istene című thrillerben a múlt nem alszik, csendben vár. Az igazi kérdés nem az, hogy ki tűnt el, hanem hogy mit hagyott maga után.

Filmszerű múltidézés a határon túl legnépszerűbb Lillafüredi karácsonnyal
Lillafüredi karácsony történelmi tabló és bűnügyi regény, amely egy elképzelt, mégis félelmetesen ismerős korszakba repít vissza minket.

A Harcosok klubja írója megírta az Amerikai psychóba oltott Addams Familyt
Chuck Palahniuk legújabb regénye finoman egyensúlyoz a családregények, a horrorparódiák és a coming-of-age-történetek határvidékén.

Szerelemben és háborúban mindent szabad? Ezért lettünk rögtön szerelmesek az Isteni riválisokba, a 20 perc könyvklub következő olvasmányába
Mi történik, ha egy varázslattal átszőtt világban két újságíró egymás ellen harcol úgy, hogy a szavaik gyakran élesebben vágnak, mint a kard?

5 könyv azoknak, akik sajnálják, hogy véget ért A Szolgálólány meséje-sorozat
Már elérhető a Margaret Atwood azonos című regénye alapján készült széria hatodik, befejező évadának összes epizódja.
James Patterson emlékeztet rá, miért hiányzik annyira az irodalomból Michael Crichton
Ha felteszik nekem a kérdést, kit hiányolok manapság a szórakoztatóirodalmi palettáról, gondolkodás nélkül Michael Crichton nevét említem.
3 könyv, amit olvass el, mielőtt megfilmesítik
Mi, olvasók tudjuk, hogy a könyv a jobb, és lássuk be, menő is azzal villogni, hogy mi bizony a legújabb kedvenc eredetijét is olvastuk.
Boszorkányos könyvek és a Kamaszok sorozat – Mi közük a modern nőellenességhez?
Mi a közös egy társadalmi problémákkal foglalkozó, feltűnést keltett sorozat és a boszorkánysággal vádolt nőkről szóló regények között?
Bimbózó romantika a bimbózó tavaszhoz
Nem mintha a romantikus regények bármikor is képesek lennének szezonon kívül kerülni, de nyáron különösen jó választás.
Könnyed olvasmányok a jó időre
A strandidőre még várnunk kell, de a madárcsicsergéstől hangos parkokban, illatokkal teli kertekben már nagyszerűen lehet olvasni.
Az emberen túl – 5 regény, amiben fontos szerepet kap a mesterséges intelligencia
Fikciós művek, amelyek mesélnek nekünk az életünket és jövőnket megváltoztató mesterséges intelligencia körül kialakult kérdésekről.
Olvasókalauz – 7 könyv, amit okvetlenül szerezz be az Ünnepi Könyvhéten
Június 12. és 15. között kerül megrendezésre a 96. Ünnepi Könyvhét: rengeteg új könyv, dedikálás, könyvbemutató. Segítünk választani.