Fikció
Júniusban ezeket a könyveket olvastuk
Négy rövid könyvajánló nyár elejére.
A BookTok és a romantasy műfaj felemelkedése
A BookTok a közelmúltban meghódította az irodalmi világot: rengeteg könyv vált ismertté és népszerűvé a segítségével.[1] Most pedig egy új műfajt is köszönhetünk neki, ami,
Mancsuk köré csavarták az irodalom fenegyerekét
Jópár macskarajongó írót és költőt ismer az irodalomtörténet. Ilyen például az irodalom egyik fenegyerekének tartott William S. Burroughs, aki amellett, hogy függőségei kapcsán megírta A narkóst, macskafüggőségének is szánt egy kedves kötetet. Ajánló.
Ezek voltak áprilisban a hét könyvei
Amilyen szeszélyes volt jó szokásához híven az elmúlt hónap, olyannyira voltunk mi is kiszámíthatatlanok az olvasás terén. Mutatjuk, hogy mely könyveket lapoztuk át hétről-hétre! Van köztük életrajz, ismeretterjesztő könyv, szépirodalmi regény, tudományos írás.
Booktok könyvek, amiket azoknak is érdemes elolvasni, akiknek nincs TikTokjuk
Íme öt olyan kötet, amik a Tiktokon lettek népszerűek, és szívesen ajánlunk azoknak is, akiket kevésbé érdekel a videómegosztó körüli nagy fejhajtás. Fantasy-rajongók előnyben, de mindenki másnak is jó szívvel ajánljuk ezeket a történeteket.
Született május 4-én, egy messzi-messzi galaxisban – ma van a Star Wars-nap
Mi köze Margaret Thatchernek a Star Wars-naphoz, mi a közös Yoda-ba és Miss Röfiben, és hogyan szerepelt E.T. az űropera egyik jelenetében? Számos olyan érdekesség van a Csillagok háborúja kapcsán, amit csak kevesen tudnak. Ezeket gyűjtöttük most össze, és természetesen az űroperával foglalkozó könyvekre is.
Agatha Christie karakterei buja, zöld mezőn gyilkolásznak, és ez így van jól
Kiapadhatatlannak látszik az Agatha Christie-univerzum. Ezúttal a krimi királynőjének tavaszhoz kapcsolódó írásait rendezték kötetbe, amelyben ismert szereplők oldanak meg virágillatúnak nem mondható bűntényeket.
Kiosztották a 2024-as Zsoldos Péter-díjat
A legjobb regénynek Rusvai Mónika: Kígyók országa című művét tartotta a zsűri, a közönségdíjat Markovics Botond Felfalt kozmosza nyerte el a hazai sci-fi megteremtőjéről, Zsoldos Péterről elnevezett elismerést.
10 éve hunyt el Márquez – utolsó, akarata ellenére kiadott regényét ajánljuk
Gabriel García Márquez utolsó könyvét akarata ellenére adták ki fiai. A 10 éve elhunyt író 1999-ben elkezdett regénye a napi mókuskerék kapcsán szólít meg minket, a Találkozunk augusztusban a dísztelen jelent tárja elénk, többek között ezért ajánljuk mindenkinek.
Dolgok, amiket nem tudtál József Attiláról
Egy kevesek által ismert interjú révén József Attilát olyan oldaláról ismerhetjük meg, amiről ritkán hallunk az irodalom órákon. Ezekkel az érdekességekkel, és egyik legszebb versével köszöntjük a magyar irodalom egyik legkiemelkedőbb alkotóját.
Nyilvános a 2024-es Nemzetközi Booker Díj rövidlistája
Hat nemzetiség és hat különböző nyelv képviselteti magát a 2024-es Nemzetközi Booker Díj rövidlistáján, ami április 9-én került nyilvánosságra. Az esélyesek között van igazi veterán, és elsőregényes szerző is.
József Attila bridzs-szonettje és más, fogadásból született irodalmi művek
József Attila, Dr. Seuss, Mary Shelley, Dosztojevszkij, Tolkien, valamint Agatha Christie is írt fogadásból könyvet. Sőt egyik-másik még világhírű regény is lett. Rendhagyó irodalmi válogatásunk következik.
Az egyik, ha nem a legjobb Houellebecq regényt olvastuk
Michel Houellebecq sokak szemében őrültnek tűnhet, néhány éve például biciklis ruhában táncolt egy Black Sabbath dalra. De őrületesen jó könyveket is ír. Legújabb, Megsemmisülni című kötete az egyik legjobban sikerült Houellebecq-mű.
Könyvek, amelyek márciusban hódítottak nálunk!
Egy zseniális Agatha Christie kötet, egy csodálatos japán történet, egy ígéretes írói bemutatkozás, illetve felemelő anya-lánya viszonyt bemutató regény – márciusban is különleges könyveket forgattunk, most összesítettük őket!
Ezzel a könyvvel készült Christopher Nolan az Oppenheimerre
Christopher Nolan egy Pulitzer-díjas kötet alapján írta az Oppenheimer forgatókönyvét. A rendkívül izgalmas kötet hamarosan kapható lesz itthon is, viszont ajánlunk még két izgalmas könyvet mellé, amik tovább gazdagítják az atombomba feltalálójával kapcsolatos nézőpontokat.
Amint újból kapható, rögtön elkapkodják Puzsér Róbert új könyvét, de miről is szól pontosan a Metafizika?
Hiába megosztó Puzsér Róbert, ha felszólal, arra széles körben felfigyelnek. Hasonló következtetés vonható le könyvei esetében. Legújabb írását, a Metafizikát borsos ára és nehéz témája ellenére nagyon sokan szeretnék elolvasni. De miről is szól a Metafizika és hogyan érdemes olvasni? Erre kerestük a választ.
Fejlesztenéd az angolodat? Itt van néhány izgalmas könyv a New York Times listájáról
Ismét válogattunk a New York Times bestseller listájáról. Egy rendkívül izgalmas krimit, egy fantasy-t, egy rendhagyó ismeretterjesztő könyvet, továbbá egy húsbavágó regényt ajánlunk. Jó hír, hogy mindegyik megvásárolható eredeti nyelven a Libriben!
“Engem a világ furcsaságai érdekelnek!” – Interjú V. E. Schwabbal
V. E. Schwab asztrofizikusnak készült aztán mégis generációja egyik legfontosabb fantasy-írójává vált. Az itthon is nagy rajongótáborral rendelkező szerzőről a kulisszatitkokról, a valósággal való viszonyáról, valamint legutóbbi könyvéről, A hatalom törékeny szálairól beszélgettünk.