Interjúk

„Minden történet valahol a félelmeinkről szól” – Interjú Veres Attilával
A hazai horrorirodalom egyik legmeghatározóbb alakjával külföldi sikereiről, a horror műfajáról és hazai helyzetéről, a Post Mortenről, Stephen Kingről, valamint a jövőbeni lehetőségekről.

Miért olyan népszerűek az önismereti könyvek mostanság? – interjú Tari Annamáriával
Egyre többen érdeklődnek az önismereti könyvek iránt, nincs olyan sikerlista, aminek első helyezettjei között ne találnánk pszichológiai témájú alkotást. De vajon mi az oka, hogy ez a téma ennyire fókuszba került?

Egy falatnyi Magyarország Indiában – exkluzív interjú az Utas és holdvilág hindi fordítójával
Miért dönt úgy valaki indiaiként, hogy megtanul magyarul? Miért az Utas és holdvilág volt az első könyv, amit elolvasott? Indu Mazaldan delhi otthonában hímzések, könyvek és egy Csontváry-festmény között fogadott bennünket.

„A görög-latin irodalom egy százalékát ismerjük” – interjú Irene Vallejóval a Papirusz című sikerkönyv szerzőjével
Irene Vallejo könyve már az első oldalon rabul ejti az olvasót, hogy aztán több mint 500 oldalon át el se eressze. A szerzőt Zaragozából válaszolt kérdéseinkre.

„Azt kívánom, bárcsak többször álltam volna ki magamért” – Interjú Sarah Fergusonnal
Sára, yorki hercegné. Sokan csak így ismerik Sarah Fergusont, aki új regénye miatt nemrég Budapestre látogatott. A szív iránytűjéről, fiatalkoráról, a II. Erzsébethez és Dianához fűződő viszonyáról kérdeztük.

Évek a mikrofon előtt… – interjú Vitray Tamással
November 5-én ünnepelte kilencvenedik születésnapját a Magyar Televíziózás történetének alighanem legmeghatározóbb alakja, Vitray Tamás. Legújabb és egyben utolsó könyvét ajánljuk most, amely kapcsán a szerzőt is kérdeztük.

„A magyarok nem azért esznek, hogy éljenek, hanem azért élnek, hogy egyenek!” – interjú Puzsér Róberttel
Puzsér Róberttel a napokban megjelent Gonzó Szakácskönyve kapcsán beszélgettünk, és egészen az őskorig utaztunk vissza, hogy megértsük a jelenlegi gasztroforradalom gyökereit.

Az írás iskolája az olvasás – Beszélgetés Mohamed Mbougar Sarr-ral
Interjút készítettünk a mindössze 32 éves Mohamed Mbougar Sarral, aki tavaly megkapta a világ egyik legrangosabb irodalmi elismerését a Goncourt-díjat.

Stephens-Sarlós Erzsébet: Felnőttként jöttem rá, hogy hiperaktív és figyelemzavaros voltam gyerekkoromban
A szakemberek szerint minden osztályban van legalább egy figyelemzavarral diagnosztizált, egy tikelő és egy, az autizmus valamilyen tünetét mutató gyermek. Dr. Stephens-Sarlós Erzsébet könyve és módszere többek között nekik lehet hatalmas segítség. Interjú a szerzővel.

Czakó Zsófia: „Szeretem, hogy az írás a hétköznapjaim része”
Első kötete, a Nagypénteken nem illik kertészkedni megjelenése után azt nyilatkozta, hogy az írás segít neki feloldani az elakadásokat. A Szívhang újabb bizonyíték erre.

„Az AlkalMáté jóval több volt mint egy jópofa játék, új színházi nyelvet teremtett” – interjú Gyárfás Dorkával és Somos Ákossal
Nyár elején jelent meg Gyárfás Dorka és Somos Ákos interjúkötete, mely nemcsak emléket állít ennek a projektnek, de szól a színházi szakma aktuális helyzetéről és a mai negyvenes generáció világban betöltött szerepéről is.

„Nem feledkezhetünk meg a digitális világ valóságáról” – interjú Péterfy Gergellyel
Egy televíziós showműsor ihlette azt a mesekönyvet, amit Péterfy Gergely és Nagy Ervin jegyez. A könyv születésének körülményeiről Péterfy Gergely mesélt magazinunknak.

Egy legenda a kisebbrendűség fogságában – Scottie Pippen könyvéről kérdeztük Tőrös Balázst
Nemrég jelent meg a kosárlabda-legenda Scottie Pippen Unguarded – az én igaz törénetem című könyve, amely kapcsán Tőrös Balázzsal, NBA-szakértővel beszélgettünk.

„Az irodalomnak igenis van tétje” – interjú Grecsó Krisztiánnal
Grecsó Krisztiánnal beszélgettünk legújabb kötetéről, a Valami népiről, barátokról, a közönségről, valamint arról, hogy mit jelentenek számára a könyvünnepek és fesztiválok.

Történetek színházról, pályatársakról – interjú Gálvölgyi Jánossal
Gálvölgyi János Hivatásos rajongó című könyvében azokról ír, akik meghatározták a szakmai életét, akikért ő rajongott annak idején.

Szabad a NEM? – legújabb gyerekkönyvéről kérdeztük Paulik Mónikát
Paulik Mónika sok gyönyörű kötet szerzője, aki most arról írt, hogy hogyan lehet gyerekként és felnőttként nemet mondani. Ennek kapcsán beszélgettünk a szerzővel.

„A pszichológus is ember” – interjú Almási Kittivel
Almási Kitti pszichológus-íróval beszélgettünk a sérelmeinkről, a párkapcsolatokról, a hétköznapokról, valamint az olvasásról.

„Hogy ne termelődjenek újra szörnyetegek” – interjú Mérő Verával
Alig van olyan ember, aki ne hallott volna Renner Erika, a lúggal megcsonkított nő esetéről. A történetről Mérő Vera Lúg címmel írt regényt.