Interjúk
„Krimit írni olyan, mint felépíteni egy bűvésztrükköt” – Interjú Camilla Läckberggel és Henrik Fexeusszal
A skandináv krimisorozat szerzőpárosával készítettünk interjút a könyvtrilógiáról, melynek első két része már magyarul is kapható!
“Engem a világ furcsaságai érdekelnek!” – Interjú V. E. Schwabbal
V. E. Schwab asztrofizikusnak készült aztán mégis generációja egyik legfontosabb fantasy-írójává vált. Az itthon is nagy rajongótáborral rendelkező szerzőről a kulisszatitkokról, a valósággal való viszonyáról, valamint legutóbbi könyvéről, A hatalom törékeny szálairól beszélgettünk.
„A jó kritika kell a szívnek, a rossz kritika kell az agynak, ez tart egyensúlyban” – Interjú Kovács Krisztiánnal
Egy 1993-as állatkerti haláleset, és egy 2017-es könyvesboltban keletkezett tűz jelenti gócpontját Kovács Krisztián második könyvének, a Minden csendes és nyugtalannak. A kötet kapcsán családi titkokról, döntésekről és a velünk élő múltról beszélgettünk.
„Meg lehet fogalmazni az életed valóságát úgy is, hogy nem az életed történetét írod” – interjú Bridget Collinsszal
Bridget Collins az Árulások és A könyvkötő című könyvével lett ismert idehaza. A színházról, inspirációiról beszélgettünk a népszerű szerzővel, továbbá szóba került a feminizmus és váratlanul még Timothée Chalamet is.
A Danny Trejo-sztori egy börtönpszichológus szemével – interjú
Danny Trejo visszaeső bűnözőből lett Hollywood egyik legnépszerűbb karakterszínésze. Trejo című könyvében őszintén és eddig nem látott részletességgel beszél a börtönévekről és filmes karrierjéről. A könyvről a könyv fordítója beszélgetett Fliegauf Gergely kriminológussal, egykori börtönpszichológussal.
A Sakál és a holdrakéta – Interjú Peter Schmalzcal
10 évig dolgozott a magyar titkosszolgálatnál, gyerekkora óta érdekeli II. világháború és annak utóhatásai, most ezeket vegyítve írt lebilincselő kémtörténetet Peter Schmalz. Interjú.
„A könyvemet soha nem fogják filmre adaptálni” – interjú Shelley Parker-Channal
Könyvét a kínai diaszpóra queer tagjainak szánta, mégis úgy véli, ha betiltanák a regényét, azt valószínűleg az USA-ban tennék. Interjú Shelley Parker-Channal a Nappá vált című könyv szerzőjével.
„Az érzések mindig valóságosak” – interjú Thomas Eriksonnal, az Idiótákkal körülvéve írójával
Thomas Erikson coach és viselkedés-szakértő 2014-ben írt első könyve, az Idiótákkal körülvéve 55 nyelven jelent meg, és több millió példányban kelt el világszerte. Most megjelent kötete, az Energiavámpírokkal körülvéve kapcsán beszélgettünk Budapesten.
„Manapság az emberi test háztartási gépként jelenik meg” – interjú Dr. Benkovics Júliával
Dr. Benkovics Júlia nőgyógyász, szoptatási tanácsadó, legtöbben a Magunkról című Instagram-oldalról ismerhetik, amelyet azóta több mint 38000-en követnek. Nemrég megjelent könyve a női testtel kapcsolatos tabukat járja körül. A szakemberrel munkásságáról, a 21. századi női testképről, a felvilágosításról, valamint a könyvéről beszélgettünk.
„Ezt a földet mától Ukrajnának nevezd!” – Szerhij Zsadanról és a Harkiv Hotel című kötetről a fordítóval, Vonnák Diánával beszélgettünk
A Harkiv Hotel egyszerre vezet be Ukrajna „háborús irodalmába” és Szerhij Zsadan életművébe. A Vonnák Diána által fordított és szerkesztett kötet az orosz–ukrán háború kitörésének egyéves évfordulójakor jelent meg. Ennek apropóján beszélgettünk.
„Minden történet valahol a félelmeinkről szól” – Interjú Veres Attilával
A hazai horrorirodalom egyik legmeghatározóbb alakjával külföldi sikereiről, a horror műfajáról és hazai helyzetéről, a Post Mortenről, Stephen Kingről, valamint a jövőbeni lehetőségekről.
Miért olyan népszerűek az önismereti könyvek mostanság? – interjú Tari Annamáriával
Egyre többen érdeklődnek az önismereti könyvek iránt, nincs olyan sikerlista, aminek első helyezettjei között ne találnánk pszichológiai témájú alkotást. De vajon mi az oka, hogy ez a téma ennyire fókuszba került?
Egy falatnyi Magyarország Indiában – exkluzív interjú az Utas és holdvilág hindi fordítójával
Miért dönt úgy valaki indiaiként, hogy megtanul magyarul? Miért az Utas és holdvilág volt az első könyv, amit elolvasott? Indu Mazaldan delhi otthonában hímzések, könyvek és egy Csontváry-festmény között fogadott bennünket.
„A görög-latin irodalom egy százalékát ismerjük” – interjú Irene Vallejóval a Papirusz című sikerkönyv szerzőjével
Irene Vallejo könyve már az első oldalon rabul ejti az olvasót, hogy aztán több mint 500 oldalon át el se eressze. A szerzőt Zaragozából válaszolt kérdéseinkre.
„Azt kívánom, bárcsak többször álltam volna ki magamért” – Interjú Sarah Fergusonnal
Sára, yorki hercegné. Sokan csak így ismerik Sarah Fergusont, aki új regénye miatt nemrég Budapestre látogatott. A szív iránytűjéről, fiatalkoráról, a II. Erzsébethez és Dianához fűződő viszonyáról kérdeztük.
Évek a mikrofon előtt… – interjú Vitray Tamással
November 5-én ünnepelte kilencvenedik születésnapját a Magyar Televíziózás történetének alighanem legmeghatározóbb alakja, Vitray Tamás. Legújabb és egyben utolsó könyvét ajánljuk most, amely kapcsán a szerzőt is kérdeztük.
„A magyarok nem azért esznek, hogy éljenek, hanem azért élnek, hogy egyenek!” – interjú Puzsér Róberttel
Puzsér Róberttel a napokban megjelent Gonzó Szakácskönyve kapcsán beszélgettünk, és egészen az őskorig utaztunk vissza, hogy megértsük a jelenlegi gasztroforradalom gyökereit.
Az írás iskolája az olvasás – Beszélgetés Mohamed Mbougar Sarr-ral
Interjút készítettünk a mindössze 32 éves Mohamed Mbougar Sarral, aki tavaly megkapta a világ egyik legrangosabb irodalmi elismerését a Goncourt-díjat.