Ismeretterjesztő
Szabadnak született: Révész Sándor mesél az életéről
A „Kölyök” tavaly ünnepelte 70. születésnapját, visszaemlékezései által pedig újraélhetjük a magyar rock aranykorát.
Mit kell tudni Ray Naylerről? Ismerd meg a tudományos-fantasztikus írót!
Ray Nayler, a tudományos-fantasztikum új hangja, első regényével, „Az óceán szeme” című sci-fi-thrillerrel aratott sikert.
Régen minden lánynak jutott férj – Olvass bele Szécsi Noémi új könyvébe!
Szécsi Noémi új könyve visszavezet minket a 19-20. század fordulójára, a kiegyezés és az első világháború közti időszak nőtörténetét ismerhetjük meg.
Megértheti-e egymást egy baby boomer és egy alfa generációs? – ezt fejtegeti a Generációk harca
A veteránoktól az alfákig írja le Steigervald Krisztián az egyes generációk legfőbb jellemzőit. Jakupcsek Gabriella ajánlója a Generációk harcáról.
Tízezer ingyenes Térey János-kötetet oszt szét diákok közt a Libri és a Jelenkor
A fiatal olvasókkal szeretné megismertetni az öt éve elhunyt Térey János műveit a Libri Könyvesboltok és a Jelenkor Kiadó. Az egyik legnagyobb hatású kortárs szerzőnk
Az ördög pörgeti a világot
Két frissen megjelent könyv, mely figyelmeztet minket a TikTok-pörgetés és az állandó hírolvasás veszélyére.
Egy újabb Nobel-díjas író hagyott itt bennünket, egy amerikai kosárlabdázó pedig könyvet írt oroszországi vesszőfutásáról – könyves hírek a világból
Elhunyt a világ egyik legjobb novellaírójának tartott Nobel-díjas Alice Munro, könyvet írt az Orszországban letartóztatott és börtönbe tartott Brittney Gringer, egy angol könyvesbolt rendkívüli nyitvatartással várja az írókat.
Miért mondj le a hírekről az egészséged érdekében? – Jakupcsek Gabriella írása
Rolf Dobelli News is bad for you című cikke az év egyik legolvasottabb cikke lett. A svájci vállalkozó-író azóta a könyvverzióban is összesítette a hírfogyasztás által okozott negatív hatásokat. A sok vitát kiváltó kötete már magyar nyelven is olvashatjuk.
Madarat nem csak a tolláról – Végre újra kapható a madárrajongók alapkönyve
A Madárhatározó életünk azon szereplőit mutatja be, akik minden nap ott csicseregnek körülöttünk, de csak ritkán figyelünk fel rájuk. Lars Svensson kötete most abban segít, hogy fel is tudjuk ismerni dalolászó szomszédainkat.
A firenzei kereskedő, aki nyomán máshogy tekint a könyvekre a világ
Janus Pannonius és Mátyás Király is ügyfele volt annak a legendás firenzei könyvkereskedőnek, aki a Könyvkereskedők utcájának jól ismert alakja volt. Hiszen a reneszánsz központjában nemcsak a képzőművészet, a könyvek világa is. Ebbe a világba kalauzol minket Ross King.
Felállították az együtt olvasás hazai rekordját
A könyv világnapja alkalmából több mint 2500-an bújták a könyveket a Libri boltjaiban.
Sorozat készül a Száz év magányból, a Shakespeare-szkeptikusok pedig új lendületet kaptak
Megjelent a Száz év magányból készült sorozat előzetese, újabb fordulat a Shakespeare-művek keletkezéstörténetében; itthon is megjelent a Ia Genberg könyve. Újra összefoglaltuk a legizgalmasabb híreket.
Titok, hogy miről szól ez a cikk…
Nem, a leírásban se szeretnénk elárulni, hogy miről szól. De annyit azért elárulhatunk, hogy egy könyvről, ami igazán titkos. Rajtad áll, hogy elolvasod-e vagy sem!
Újra kiadták Auschwitz parancsnokának emlékiratait
Újra kiadták Rudolf Höss emlékiratait, amelyben Auschwitz parancsnoka beszámol az internáló táborban borzalmakról. Most Holokauszt Magyarországi Áldozatainak Emléknapja alkalmából vetettük össze Höss emlékiratait a most Oscar-díjat nyert Érdekvédelmi területtel.
Népszerűbb volt a Beatlesnél – Gagarin ma 63 éve lépett elsőként a világűrbe
Az első űrhajós volt, a Szovjetunió büszkesége, népszerűbb volt a Beatlesnél, életéről eddig azonban csak keveset tudtunk. Lev Danyilkin életrajzíró új könyvben viszont nagy kutatómunkával mutatja be Gagarin keserédes életét.
Egy elveszettnek hitt Kosztolányi-fordítás és egy emberbőrbe kötött könyv – Rövidhírek a könyvek világából
Esterházy-focitorna, emberbőrbe kötött könyv, elveszettnek hitt Kosztolányi-fordítás, horrorkönyvek népszerűsége – íme a négy legérdekesebb könyves hír az elmúlt hetekből.
Edgar Allen Poe első sikerkönyve egy kagylókról szóló zsebkötet volt?
A borzongás mesterének első könyve egy tudományos zsebkönyv volt. Miért írta meg a kötetet Edgar Allan Poe és mi lett a sorsa a munkának? Többek közt erre keresünk választ cikkünkben.
Az amerikai katonaság legendája, aki írónak sem utolsó – David Goggins könyvét ajánlja Jakupcsek Gabriella
David Goggins az amerikai katonaság élő legendája, aki egyedülálló teljesítményt nyújtott szolgálata alatt, pedig sokáig nem állt jól a szénája. Most könyvet írt, hogy a másokat motiváljon történetével.