Egy jó könyv néha sokkal többet nyújt az olvasónak, mint puszta kikapcsolódást. Elgondolkodtat, megérint, vagy éppen annyira magával ragad, hogy le sem tudjuk tenni a kezünkből. Ebben a hónapban négy különleges kötetet hoztunk, amik más-más módon ragadnak magukkal. Ezeket a könyveket ajánlottuk hétről hétre márciusban.

Fiala Borcsa: Budapesti rémálom

Végét járja a tél, mégis egyre nagyobb ködfelhők ülnek Budapestre, agresszív varjak és fekete kutyák özönlik el a várost. A tinédzserek javát pedig rémálmok gyötrik. A Feszty Masa gimnázium diákújságának főszerkesztője, a mindig energikus Sára a dolog végére akar járni: a kialvatlan munkatársainak és a túlvilágról itt ragadt szellemekkel jó barátságot ápoló Gus segítségével megfejti a rémálmok eredetét… de mire fognak vajon rájönni?

Silvia Avallone: Fekete szív

A Fekete szív című kötetben két magányos alak találkozik egy hegyek között megbúvó olasz faluban. Mindketten ismerik a bűnt: Bruno elszenvedte, Emília elkövette – és sokévnyi börtönnel fizetett érte, ám a bűn jóvátehetetlen. Mindketten menekülnek, hogy hátat fordítsanak a jövőnek, amelyben egyikük sem hisz. De a jövő a saját szabályait követi; lehetsz áldozat vagy hóhér, az idő felfedi, hogy mik vagyunk mindannyian: végtelenül sebezhető és végzetesen emberi lények.

Moa Herngen: Az anyós

Åsa Berg Svédország egyik legkeresettebb kommunikációs szakembere – csak épp azokkal nem beszélhet soha, akik a legfontosabbak neki: fiával és unokájával. Hogyan juthat idáig egy látszólag szoros anya-fia kapcsolat? Hogy befolyásolja mindezt az anyós és a meny közti viszony? És lehet-e a hidegháborúból visszaút?

Isida Só: Macskát receptre

Egy titokzatos kiotói klinikán a gyógyír nem pirula, hanem doromboló macska formájában érkezik. Bármilyen panasza is legyen azoknak, akik a Nakagjó Lélekgyógyászat kapuján belépnek, A klinika orvosa minden páciensének egy cicát „ír fel”, legyen szó munkahelyi stresszről, családi problémákról vagy akár szorongásról. Vajon valóban segíthetnek a macskák meggyógyítani a lelket?