Egy hűvös októberi este tökéletes alkalom arra, hogy elmerüljünk a város rejtett történeteiben, a múlt és jelen összefonódó sorsaiban vagy a jövő bonyolult kérdéseiben. Ezek az őszi válogatások finom részleteikkel és mélyebb rétegeikkel kínálnak valódi kikapcsolódást. Ezeket a könyveket ajánlottuk hétről hétre októberben.
Kordos Szabolcs: Egy város legújabb titkai
https://www.libri.hu/konyv/kordos_szabolcs.egy-varos-legujabb-titkai.html
Kordos Szabolcs könyve egy izgalmas, személyes utazásra hív Budapest titkos szegleteibe. Bejárhatjuk vele az Anker kupoláját, eltűnt városrészeket, sőt, a Titanic orvosának rendelőjébe is bepillanthatunk. A múltidéző kalandozások nemcsak érdekes helyszínekről, de emberi sorsokról is szólnak.
Nádas Péter: Helyszínelés
https://www.libri.hu/konyv/nadas_peter.helyszineles.html
A regény főhőse egy 1970-es években játszódó látogatás során felfedezi, hogy ahol éppen tartózkodik, az ÁVH és NKVD kihallgatások színtere volt. Az elbeszélő korabeli dokumentumokra támaszkodva eleveníti fel a koncepciós perek borzalmait. Nádas Péter új műve a rákosizmus és kádárizmus diktatórikus rendszereit vizsgálja, bemutatva, hogyan formálták a kollektív emlékezést.
Bősze Ádám: Muzikális bestiák
https://www.libri.hu/konyv/bosze_adam.muzikalis-bestiak.html
A Muzikális bestiák lapjain a mitikus mesevilág és a zene kapcsolódik össze. Olyan művekről olvashatunk és olyanokba hallgathatunk bele, amelyek törpék, angyalok, boszorkányok, szárnyas lovak, főnixmadarak, rémlények és hegyi szellemek inspiratív világából születtek. Engedjük szabadon száguldani a fantáziánkat, merüljünk el a varázslények elragadó kavalkádjában!
Yuval Noah Harari: Nexus
https://www.libri.hu/konyv/yuval_noah_harari.nexus–4.html
A 21. században belépünk az információs forradalom izgalmas, mégis ijesztő világába, ahol az ember, vagyis a Homo sapiens, bár nem nincs mindig tisztában vele, maga ellen dolgozik. A hazugságok és fikciók virtuális hálózata mindent elborít, a mesterséges intelligencia megjelenése pedig még jobban összekuszálja a valóság szálait. Hogyan tudunk együtt élni a technikai fejlődéssel? Harari könyve erre világít rá.
Kapcsolódó cikkek: