A megoldatlan rejtélyek szerelmeseinek ezúttal is kedveztek a friss megjelenések. Az eldugott hegyi falvaktól a nyári táborok ropogó tábortüzéig mindenhol titkok és feszültség lapul az idill felszíne alatt. Nincs is jobb érzés mint elmerülni az események sodrában, és a végére járni az igazságnak. Mi idén tavasszal az alábbi, megoldhatatlannak tűnő rejtélyeket ajánljuk.
Amanda Geard: A holdkapu
A holdkapu mögött egy rejtély vár. Amanda Geard három generáción átívelő családregénye Tasmánia esőerdejétől Írország esős vidékein át egészen Londonig repíti az olvasót, ahogy Grace, Willow és Libby összefonódó életútját követjük három különböző idősíkon. Családi titkok, szerelem, veszteség és váratlan fordulatok sora vár, mely a második világháború előestéjén kezdődik és a jelenkorban tetőzik. Amanda Geard stílusát a külföldi kritikusok Lucinda Riley-hoz hasonlítják. A családregények rajongóinak kötelező olvasmány, de azok számára is remek választás lehet, akik általában idegenkednek a műfajtól, és inkább a krimiket részesítik előnyben, hiszen a múltat és a jelent egy generációkon átívelő rejtély köti össze.
Patricia Gibney: Áldozati bárányok
A Lottie Parker-sorozat tizenharmadik részében egy havas templomkertben találjuk magunkat, ahol egyre másra tűnnek el gyerekek, és jelennek meg apró holttestek a hóban. A már jól ismert, kemény detektív, Lottie Parker pedig versenyt fut az idővel, hogy megállítsa a gyilkost, ám mintha mindenki titkolna valamit, miközben minden út a katedrálishoz vezet vissza. Patricia Gibney fordulatos és gyakran sötét témákkal operáló krimijei világszerte megragadták az olvasók képzeletét. A szerző saját bevallása szerint, egyetlen regényéről sem tudja, hogyan fog végződni, hiszen, mint mondja, ha saját magát nem tudja meglepni, akkor az olvasót sem fogja. A módszer nyilvánvalóan működik, hiszen Lottie Parker könyvről könyvre képes újat mutatni, és minden egyes esetével a fotelhez szögezni olvasóit.
Silvia Avallone: Fekete szív
Silvia Avallone, a díjnyertes olasz író és költő ezúttal egy világtól eldugott, kis olasz faluba invitálja az olvasót. Sassaiát egyetlen meredek ösvényen lehet elérni, ami egy gesztenyésen vezet át, ám egy nap mégis feltűnik egy nő, látszólag a semmiből. Ebbe a faluba csak olyanok érkeznek, akik a világ elől rejtőznek.
A jelen és a múlt váltakozásában bontakozik ki Emilia története, aki tizenhat éves korában börtönbe került, és most harmincévesen szabadult, testben érett nőként, lélekben azonban még mindig kamaszként. A jelen titkok, barátsággal, szerelemmel és gyilkossággal terhelt eseményei fényt derítenek Emilia múltjára. De vajon kezdhet valaki új életet azután, hogy elköveti minden bűnök legsúlyosabbikát?
Silvia Avallone Acél című, első regénye 2010-ben jelent meg, a Strega-díj zsűritagjaitól a második legtöbb szavazatot kapta; 22 nyelvre lefordították, Stefano Mordini rendezésében film is készült belőle. Legújabb kötete, a Fekete szív elítéltetésről és megváltásról szól, a lélek legsötétebb és legrejtettebb zugait vizsgálja.
Liz Moore: Az erdő istene
Egy nyári tábor az erdő mélyén, ropogó tábortűz, idilli környezet… és egy üres fekhely. 1975-ben eltűnik a tizenhárom éves Barbara Van Laar, akinek a családja tulajdonában áll a tábor és a fél város. Keresés indul, aminek során nemcsak újabb nyomokra, de a családi szennyesre is fény derül. Hangulatos, fordulatos thriller, amit sokan Donna Tartt ikonikus, első könyvéhez, A titkos történethez hasonlítanak.
Az erdő istenét a New York Times, a People Magazine és Oprah is az év könyvének nyilvánította. Liz Moore előző regényét, a Hosszú, fényes folyót beválogatták a Good Morning, America könyvklubba, megjelenésének évében pedig Barack Obama kedvenc könyveinek listáján is szerepelt.
Kapcsolódó cikkek: