Mark Twain Tom Sawyer kalandjai című könyve a világirodalom egyik legismertebb ifjúsági regénye, de vajon kiről kapta a nevét a főhős és mi köze van Mark Twainhez? Ennek jártunk utána.
Samuel Langhorne Clemens néven született amerikai regény- és újságíró. Sokan tartják az USA első hírességnek, Huckleberry Finn kalandjai (1884) című könyvét pedig az irodalomtörténet „legamerikaibb”
Szeptemberben sem maradunk izgalmas angol nyelvű olvasmányok nélkül. A Libri Magazin ebben a hónapban is összegyűjtötte, hogy mely köteteket keresik legtöbben külföldön. Könyvajánló, a teljesség igénye nélkül.
A sorvezető
Ne maradjon le az irodalmi világ legfrissebb híreiről, iratkozzon fel a Libri Magazin hírlevelére, hogy első kézből értesüljön a hazai és nemzetközi kulturális izgalmakról!