Ahogy hosszabbodnak a nappalok, és melegszik a levegő, nincs jobb érzés annál, mint kiülni a napra egy jó könyv társaságában. Ha emellé még gazfickókat is üldözhetünk földön, vízen és levegőben, annál jobb. Tengerjárók fedélzetétől Budapest titkos földalatti kriptáin át egy rémálmokkal teli akadémiáig – ezeket a letehetetlen, friss tavaszi olvasmányokat ajánljuk az ifjú, nyomozni vágyó könyvmolyoknak.
Fiala Borcsa: Budapesti rémálom

Fiala Borcsa a WMN korábbi főszerkesztője, blogger, számtalan regény és novella szerzője és Az élet sava Borcsa beszélgetős gasztroműsor házigazdája. Történetmesélőként definiálja magát, aki már hatévesen is folyamatosan beszélt, és a húgait is történetekkel szórakoztatta. Sokoldalú stílusával felnőtteket és gyerekeket egyaránt megszólít. Legújabb regénye Budapest földalatti világába kalauzol el minket, ahol a Feszty Masa gimnázium tizedikes diákjai próbálják kideríteni, ugyan mitől szaporodtak el hirtelen a rémálmok és a rossz ómenek városszerte. Az író már megszokott, lendületes, játékos stílusában írt könyv vegyíti a főváros történelmét a fantasztikus elemekkel, így kötünk ki a kazamatákban egy gonosz Lény után kutatva, egy barátságos szellem társaságában.
Luca Tebaldi: Mystery Game 3 – Rémület a hajóúton
Egy játékos regény egy játékos szerző tollából – Luca Tebaldi nemcsak író, tanár és kosárlabdaedző is. Mystery Game-sorozatának legújabb része ezúttal egy hajó fedélzetére repíti el az olvasót, ahol Gaia, Sonia és Filippo a tolvaj nyomába ered, aki kirabolta a nagyapjukat, majd nyomtalanul kereket oldott. Tebaldi regényében az ifjú olvasók maguk is detektívekké válhatnak: a főszereplőkkel együtt oldhatják meg a hajó rejtélyét, és csíphetik nyakon a tolvajt.
Preeti Chhibber: Pókember és az összefüggések hálója
Az Irány a Pókverzum rajongóinak kötelező olvasmány Preeti Chhibber sorozata, aminek második részében a fiatal Peter Parker immár a barátnőjével, MJ-vel karöltve hajhássza a gonosztevőket. A megkönnyebbülés azonban, hogy most már MJ is tudja a titkát, nem tart sokáig – Pókinak új ellenfele akad, miközben rejtélyes tippeket kap a neten, és mindennek tetejébe még gimibe is kell járnia. Chhibber – aki író, szerkesztő és podcastet is vezet – hatalmas Pókember-rajongó, amióta az eszét tudja. Saját bevallása szerint legújabb sorozatához merített a képregényekből, a Marvel-filmekből, a rajzfilmekből és a videojátékokból egyaránt, hogy autentikusan keltse életre a legendás Peter Parkert. És persze háromszor újranézte a Hazatérést, mielőtt leült volna írni.
Christelle Dabos: Itt és csakis itt
Christelle Dabos számos irodalmi díjat nyert, könyveit több nyelvre lefordították, és az egyik legnagyobb francia kiadónál debütált 2016-ban. A francia fantasyszerző nagy sikerű Tükörjáró-sorozata után ezúttal az iskolai élet és a serdülés nehézségeit boncolgatja Itt és csakis itt című regényében. Ez ITT egy iskola. A diákok tizenegy évesen érkeznek IDE, és négy év múlva távoznak. Ha távoznak. Rémálmok, különleges képességek, veszély minden sarkon, és mindemellett a felnőtté válás örökzöld kérdései váltják egymást a lapokon.
Dabos a Fantasy Hive-nak adott interjújában megosztotta, hogy az ITT iskoláját a saját gimnáziumi évei ihlették, a sulit olykor börtönnek érezte. Ehhez a klausztrofób élményhez adta hozzá a fantasztikus elemeket, illetve a négy főszereplőt, akiknek karaktereit Robin Hood, a Láthatatlan Ember, Jeanne d’Arc, és a hamelni patkányfogó legendái ihlették. A könyv idősebb kamaszok és fiatal felnőttek számára egyaránt remek választás.
Kapcsolódó cikkek: