A sorvezető

Ilyés Nikolett

boltvezető

Ezek érdeklik: kortárs szépirodalom, fantasy, sci-fi, zene Miért?

Szeretem beleélni magam különböző helyzetekbe, betekintést nyerni egy-egy olyan életbe, ami más, különc, akár abszolút valótlan, fantáziaszülte vagy éppen abszurd. A történetek lehetőséget adnak arra, hogy más emberek bőrébe bújjak.

A varázslók

Úgy korrekt, ha rögtön az elején leszögezem: aki sodró lendületű, izgalmas fordulatokban bővelkedő cselekményt vár, bizony hoppon marad. Ez persze nem jelenti azt, hogy Az Úr hangja unalmas könyv lenne – épp ellenkezőleg! Łem klasszikusa elképesztően gazdag gondolatisággal tárja elénk a tudományos vizsgálatok módszertanát, a véletlenek korszakalkotó szerepét, a politika és a tudomány viszonyát, miközben joggal teszi fel a kérdést: mennyit is ér az évezredek során felhalmozott tudás, amikor olyasmivel találjuk szemben magunkat, amely teljességgel kívül esik a megismerhetőség határain? Mélyenszántó tudományos-filozófiai értekezés, melynek végeztével garantáltan más szemmel tekintünk majd a világra.

További könyvajánlók

Hector Servadac

Hector Servadac látszólag esetlen figura, ezzel együtt kedvelhető karakter. „Hangos” gondolkodása számtalan egyéb dolog mellett például

Az én világom

A Terminator becenévre hallgató, a szlovákiai Zsolnán született kerékpáros legenda röviden fogalmazva, tömören meséli el életét,

Erdő mélyén

Ebben a részben talán egy kicsit nyitottabbnak tűnhet a főszereplő, azoknak pedig, akik nem kedvelik, szerethetőbbnek

Szakértőink ajánlói

Uzsonnázni Szabó Magdával – Stahl Judit könyvajánló

Méghogy nem lehetséges az időutazás! Aki ilyen csacsiságot állít, nem olvasta az Egy meszely az fél icce és az Egy czitrom hajával című receptgyűjtményeket. Teljesen odavagyok ezért a két gyönyörű kötetért, pedig számos szakácskönyvet ismerek.

Munkatársaink ajánlói

Négy betű

AIDS. Négy betű, egy szó, amelyet meghallva az ember elborzad és automatikusan előtör

lm.png
A sorvezető

Ne maradjon le az irodalmi világ legfrissebb híreiről, iratkozzon fel a Libri Magazin hírlevelére, hogy első kézből értesüljön a hazai és nemzetközi kulturális izgalmakról!




A „Beküldés” gomb megnyomásával elfogadom az a Libri Könyvkereskedelmi Kft.adatkezelési tájékoztatóját.