AIDS. Négy betű, egy szó, amelyet meghallva az ember elborzad és automatikusan előtör belőle az előítélet, az undor, és legszívesebben nem beszélne a témáról. Pedig kellene a párbeszéd. Több mint harminc éve jelen van a betegség, évente milliók halnak meg benne. A magyar származású szerző, Rebecca Makkai Pulitzer-díjra jelölt regénye 2018-ban külföldön, most pedig itthon töri meg a hallgatást. A kötet megrázó, zsigerig hatolóan foglalkozik a betegséggel, annak emberi oldalával, hogy milyen érzés volt elveszteni valakit az akkor még kevésbé ismert kórban.
Titkok, kétségbeesés, barátság, kötelék. Ezek a szavak írják le legjobban mindazt, ami a sorok mögött van. Lehet homokba dugni a fejünket, de néha nem árt mégis nyitni a világ felé.
Ha évente csak egy erősebb kötetet is olvasunk, ami valamire felhívja a figyelmet, már elérhető változás. Ez a könyv pedig ezért is született. Legyünk toleránsabbak, megfontoltabbak, vigyázzunk magunkra és másokra.
A Gormenghast-trilógia
[include-url href=”https://www.libri.hu/libri-magazin-termeklista/?cikkszam%5B%5D=2740684″ cache=”0″] Gormenghast vára különös hely. Az ódon tornyok vakon ágaskodnak a körülöttük elterülő vidék