104 éve született Paul Celan
A második világháború utáni líra egyik legkiemelkedőbb, egyben legenigmatikusabb szerzőjeként tartják számon.
A második világháború utáni líra egyik legkiemelkedőbb, egyben legenigmatikusabb szerzőjeként tartják számon.
Az osztrák feminista szerzőnő Mürzzuschlag városában született. Egyházi iskolában kezdte meg tanulmányait Bécsben, ám mivel édesanyja zenei csodagyereket akart belőle nevelni, hamar átjelentkezett a Bécsi
Zsidó származású német-amerikai filozófus, író, eszmetörténész, a huszadik század egyik legnagyobb gondolkodója volt.
Hivatalosan James Alfred Wight néven született 1916-ban az angliai Sunderlandben. Írói álnevét egy bizonyos skót futball játékosról, Jim Herriottól kölcsönözte, aki a Birmingham City játékosa
18 évesen, hétgyermekes cigány család ötödik szülöttjeként, a szegénysorból robbant be költészetével a magyarországi irodalom tekintélyes szereplői közé. Bari Károly 1952-ben született a Miskolci járásban
A világhíres brit író, akinek nevéhez a James Bond regénysorozat kötődik, Ian Lancaster Fleming néven született 1908-ban. Dolgozott újságíróként, szolgált tengerésztisztként, valamint volt titkos hírszerző is. Fleming a családja körében fekete báránynak számított.
Első versei húsz évesen jelentek meg. Költészetére nagy hatással volt a József Attila-örökség, valamint Kassák Lajos avantgárd versnyelve.
A legendásan legrejtőzködő regényíró New Yorkban látta meg a napvilágot. Két évig szolgált az Egyesült Államok haditengerészeténél, majd a Cornell Egyetemen szerzett diplomát angol irodalomból. Roppant összetett, posztmodern műveiről ismert, amelyekben számos témát felvonultat a populáris zenétől kezdve a történelmi eseményeken át egészen a matematikáig.
Írói stílusára jellemző a vizualitásban erős, ugyanakkor leleményes szövegalkotás, valamint az ironikus és humoros hangnem. Számtalanszor hivatkozott arra, hogy az ihletet a gyermekek fantáziájából, nyelvi bakugrásaiból merítette; a „Mikkamakka” név például akkor született meg az író számára, amikor lánya nem tudta kimondani, hogy: „Miska macska”.
1960-ban megjelent a Ne bántsátok a feketerigót! című regénye, melyért 1961-ben megkapta a Pulitzer-díjat.
Igaz, életében írt még egy regényt Menj, állíts őrt címmel, Lee azon szerzők táborát erősítette, kiknek első könyves publikációja egyszersmind örökös tagságot jelentett az irodalom dicső panteonjába.
Ismét válogattunk a New York Times bestseller listájáról. Egy rendkívül izgalmas krimit, egy fantasy-t, egy rendhagyó ismeretterjesztő könyvet, továbbá egy húsbavágó regényt ajánlunk. Jó hír, hogy mindegyik megvásárolható eredeti nyelven a Libriben!
© Libri Könyvkereskedelmi Kft. Minden jog fenntartva!
Ne maradjon le az irodalmi világ legfrissebb híreiről, iratkozzon fel a Libri Magazin hírlevelére, hogy első kézből értesüljön a hazai és nemzetközi kulturális izgalmakról!