Előbb-utóbb szerelem. Ez lehet a mottója ennek a három regénynek, amelyek vidám, tiritarka borítóikkal is azt üzenik, hogy igazi könnyed, nyári olvasmányélményeket kínálnak.
Julie Caplin: Álomkastély Franciaországban
Egy francia borvidék ugyanolyan bombabiztos hívószó, mint Toszkána. Ha egy könyv ezt ígéri színhelyül, már lapozunk is bele, főként, ha olyan látványos címlapot kapott, mint a nálunk is közkedvelt szerző legújabb regénye. A cím vadregényes helyszínt ígér, gasztronómiai kalandozást, és persze románcot két megnyerő főszereplő között, akik kezdetben ugyan gyanakodva méregetik a másikat, de idővel egyre közelebb kerülnek egymáshoz, és borítékolható a happy end.
Ez történik ebben a regényben is.
Hattie, a bájos angol lány egy szakítás után érkezik meg arra a francia borvidékre, amelynek nevét valamennyien ismerjük: Champagne.
A lány fejest ugrik egy új munkába és egy új életbe, amikor elvállalja egy gazdag rokona esküvőjének megszervezését. A nagy eseményre kiszemelt régi udvarház gyönyörű, de Hattie kezdettől számos problémával találja szembe magát. Ezek közül a legnagyobbat az jelenti, hogy rögtön a küszöbön belebotlik a birtok új gazdájába, az ellenállhatatlan Lucbe, aki nem lelkesedik a gondolatért, hogy egy vadidegen pár pont az ő gyerekkori otthonában tartsa álomesküvőjét.
A kedves nyári történet legnagyobb vonzerejét nem maga a sztori jelenti, hiszen ennek a kimenetele nagyjából az ötödik oldal után megjósolható. Hanem az a nyilvánvaló élvezet, ahogyan a szereplők piacra járnak, pékhez meg henteshez, nézelődnek, válogatnak, főznek, és végül mindent olyan jó étvággyal fogyasztják el, hogy mi is kedvet kapunk megkóstolni a vidéki francia konyha fogásait.
Caplin hősei mindig ugyanolyan szenvedéllyel esznek, mint ahogy szeretnek, és ez élvezetes olvasmánnyá teszi egyszerű vonalvezetésű történeteit.
Curtis Sittenfeld: Vicces-romantikus
A regény Reese Witherspoon könyvklubjának egyik szereplője volt, és mint ilyen, világszerte nagy sikert aratott. Jellegzetesen amerikai története egy stúdió színfalai mögé vezet, ahol a tévécsatorna legnépszerűbb szombat esti műsorának adásai készülnek.
A sztorit az öt évtizede futó Saturday Night Live show inspirálta, így biztosak lehetünk benne, amit olvasunk, az mind megtörtént – vagy megtörténhetett volna.
Ezek a bennfentes információk, a főnök mindenhatósága, az alkalmazottak ármánykodása, a kollegiális barátságok, a meghívott sztárok bénázása, a nyomasztó munkatempó, az ötletbörze működése pedig még érdekesebbek is, mint a két főszereplő lassú, de biztos egymásra találása.
Sally, az említett show egyik forgatókönyvírója átlagos, afféle szomszédlány típusú nő. Okos és kreatív, szereti olykor nagyon megterhelő, máskor sok szabadságot adó és viszonylag jól fizetett munkáját, a szerelmi élete azonban kevésbé alakul szerencsésen.
Bosszankodva figyeli, hogy miközben hétköznapi megjelenésű férfi munkatársai csupa bombázó csajjal járnak, addig ez fordítva gyakorlatilag elképzelhetetlen: a hozzá hasonló, jellegtelen külsejű nőkre ügyet sem vetnek a szívdöglesztő fickók.
Az ötletét műsortémává fejleszti, ám ekkor feltűnik a színen a negyvenes popsztár, a lélegzetelállítóan jóképű Noah, hogy romba döntse Sally elméletét. Már minden jól alakulna, de közbeszól egyfelől Sally kétkedő természete, másfelől a covid.
Mivel a könyv a címének megfelelően valóban vicces-romantikus, némi késlekedéssel, de a pár mégis csak egymásra talál. A legkedvesebb jelenetek pedig azok, amelyekből kiderül, járjon bár az ember túl a negyvenen, álljon a háta mögött több, rutinosan lebonyolított szerelmi viszony, egy kapcsolat elején ugyanúgy tud bénázni, mint egy tapasztalatlan tizenéves.
Emily Henry: A boldogság otthona
Egy ideje nincs New York Times-bestsellerlista Emily Henry regényei nélkül, és ez a legújabb sem kivétel. Első, sőt második látásra is alapvetően romantikus regény, ám a hősnővel, Harriettel a szerelmi problémáitól függetlenül is könnyű azonosulni. Ő az a szorgalmas, perfekcionista, mindig kiemelkedő teljesítményt nyújtó nő, aki a sikerei ellenére folyton aggódik, vajon elég jó-e. Elég szép-e, elég okos-e, elég jó barát-e, elég jó feleség-e. Aki jókislány módjára mindig a háttérbe szorítja saját igényeit, és még akkor is másoknak akar megfelelni, amikor összetörik a szíve.
Mert Harriet természetesen a házasságot is jól csinálja. Vagy legalábbis eddig jól csinálta. Azóta vannak együtt a férjével, Wynnel, amióta az egyetemen találkoztak, és baráti körük tagjainak szemében ők képviselik az álompárt.
Így amikor sorra kerül az éves, nagy közös nyaralásuk, Harriet nem meri kiábrándítani barátait, és bevallani, hogy szakítottak. Az állítólagos álompár megállapodik, tovább játsszák majd a szerepüket, és csak akkor fordítanak végleg hátat egymásnak, ha véget ért a nyár legszebbnek gondolt időszaka. A nagy kérdés tehát az, lehet-e azt színlelni, hogy szeretünk valakit, akit valamikor valóban szerettünk?
Harriet és Wyn olyan rokonszenves pár, hogy hiába sejtjük a kimenetelt, végig drukkolunk nekik.
Hozzáadott értéke a könyvnek az élénk színekben pompázó, tarka borító és nyári mintákkal éldekorált kivitel. Az élfestett-éldekorált könyvek nagyon népszerűek manapság, aki kedveli, gyűjti őket, garantáltan ennek sem fog tudni ellenállni.