Interjúk

„Az AlkalMáté jóval több volt mint egy jópofa játék, új színházi nyelvet teremtett” – interjú Gyárfás Dorkával és Somos Ákossal
Nyár elején jelent meg Gyárfás Dorka és Somos Ákos interjúkötete, mely nemcsak emléket állít ennek a projektnek, de szól a színházi szakma aktuális helyzetéről és a mai negyvenes generáció világban betöltött szerepéről is.

„Nem feledkezhetünk meg a digitális világ valóságáról” – interjú Péterfy Gergellyel
Egy televíziós showműsor ihlette azt a mesekönyvet, amit Péterfy Gergely és Nagy Ervin jegyez. A könyv születésének körülményeiről Péterfy Gergely mesélt magazinunknak.

Egy legenda a kisebbrendűség fogságában – Scottie Pippen könyvéről kérdeztük Tőrös Balázst
Nemrég jelent meg a kosárlabda-legenda Scottie Pippen Unguarded – az én igaz törénetem című könyve, amely kapcsán Tőrös Balázzsal, NBA-szakértővel beszélgettünk.

„Az irodalomnak igenis van tétje” – interjú Grecsó Krisztiánnal
Grecsó Krisztiánnal beszélgettünk legújabb kötetéről, a Valami népiről, barátokról, a közönségről, valamint arról, hogy mit jelentenek számára a könyvünnepek és fesztiválok.

Történetek színházról, pályatársakról – interjú Gálvölgyi Jánossal
Gálvölgyi János Hivatásos rajongó című könyvében azokról ír, akik meghatározták a szakmai életét, akikért ő rajongott annak idején.

Szabad a NEM? – legújabb gyerekkönyvéről kérdeztük Paulik Mónikát
Paulik Mónika sok gyönyörű kötet szerzője, aki most arról írt, hogy hogyan lehet gyerekként és felnőttként nemet mondani. Ennek kapcsán beszélgettünk a szerzővel.

„A pszichológus is ember” – interjú Almási Kittivel
Almási Kitti pszichológus-íróval beszélgettünk a sérelmeinkről, a párkapcsolatokról, a hétköznapokról, valamint az olvasásról.

„Hogy ne termelődjenek újra szörnyetegek” – interjú Mérő Verával
Alig van olyan ember, aki ne hallott volna Renner Erika, a lúggal megcsonkított nő esetéről. A történetről Mérő Vera Lúg címmel írt regényt.

„Putyin a saját propagandájának áldozata” – interjú Kira Jarmissal
Kira Jarmis, Alekszej Navalnij sajtófőnöke a mágikus realizmus hagyományát hívta segítségül, hogy hangot adjon börtönbeli tapasztalatainak.

Danyi Judit: Egy könyvet csak egyszer olvasok, mert beleég az emlékezetembe
Danyi Judittal, a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház színésznőjével beszélgettünk a kortársa irodalomról és legfrissebb olvasási élményéről.

Szvoren Edina és a véres hurka ára – interjú a Libri irodalmi díjak döntősével
Interjú Szvoren Edinálval a címadás jelentőségéről, olvasási szokásokról, és még a véres hurka áráról is.

„Görcsösen ragaszkodunk a traumáinkhoz, mert azokból dolgozunk” – interjú Péterfy Borival és Tóth Júlia Évával
A Borikönyvet ketten jegyzik, az írás folyamata közben kibontakozott egy új barátság, egy erős női szövetség, és egy lebilincselő önéletrajz.

Naív kamasztól a tudatos alkotóig – interjú Závada Péterrel
Závada Péterre a 2022-es Libri irodalmi díjak döntősével beszélgettünk kötetéről, és arról, hogy milyennek látja eddigi alkotói pályáját.

Trokán Péter: A megélt történetek izgalmasabb számomra mint a fikció
A Libri díjak kapcsán Trokán Péterrel a Vörösmarty Színház társulatának tagjával beszélgettünk a kultúráról, irodalomról, az olvasás fontosságáról.

Szujó Zoltán, akit Barrichello is elvitt egy körre
Szujó Zoltánnal az egyik legismertebb hazai sportriporterrel beszélgettünk Öveket becsatolni című könyvéről és a Forma-1 lenyűgöző világáról.

Mesék a különös korról, amiben élünk – interjú Tóth Krisztinával
Tóth Krisztinával a Libri irodalmi díjak döntősével beszélgettünk Bálnadal című kötetéről és a mindannyiunk életét befolyásoló terekről beszélgettünk.

Varsányi Anna: Akkor bolondulnék meg, ha nem olvashatnék
A Libri irodalmi díjak kapcsán Varsányi Annával íróval, műfordítóval, a Szegedi Nemzeti Színház dramaturgjával és díszlettervezőjével beszélgettünk.

Elindulni könnyebb, mint visszajönni – interjú Kovács Bálinttal
Megjelent Kovács Bálint első prózakötete, akivel többek között arról beszélgettünk, hogy írhat-e egy szerző olyan dolgokról, amik nem belőle indulnak ki?