
Rólunk szólnak, nekünk szólnak – visszatekintés a Libri irodalmi díjak elmúlt éveire
Végignéztük a díj eddig hét évén, és azokon az alkotásokon, amik akár az olvasók, akár a szakértők szerint a legjobbnak bizonyultak.
Végignéztük a díj eddig hét évén, és azokon az alkotásokon, amik akár az olvasók, akár a szakértők szerint a legjobbnak bizonyultak.
Három író életművéből ajánlunk olyan könyveket, amelyek ebben a színházi évadban is megtekinthetőek.
A Boldogh-ház, Kétmalom utca – Egy cívis vallomásai című kötetről Dr. Szirák Péterrel, az Alföld folyóirat főszerkesztőjével, beszélgettünk.
A szeptember 17. és 20. között online megrendezett Könyvhéten minden eddiginél több kiadó és szervezet jelezte részvételét, a hivatalos könyvheti listára majd 600 alkotás került fel.
A Lehetnék bárki című kötet üde, kreatív és bravúros: jó elveszni, keresztül-kasul barangolni benne.
Június 5-én este a Petőfi Irodalmi Múzeumban emlékeztek a hétfőn elhunyt Térey Jánosra. Özvegye, Harmath Artemisz rövid beszédet mondott, barátai, kollégái, tisztelői olvasták fel, illetve
Örkényt ajánlani egyszerre hálás és hálátlan dolog. . Hálás, mert annyira jó, de hálátlan is, mert mit lehet róla többet mondani, mint épp ezt: hogy zseniális?
Nem fogunk már emlékezni azokra, kik voltak, akik nem jósoltak nagy jövőt neki. Böszörményi Gyula viszont generációk sorához szólhat a jövőben is, megszerettetve az olvasást kicsikkel és nagyobbakkal egyaránt.
A Sátántangó 1985-ben jelent meg, és azonnal az irodalmi közélet érdeklődésének fókuszába került. A remekműként számon tartott regényt most újra elolvastuk.
Rovatunkban a New York Times sikerlistáiról válogatjuk össze azokat az könyveket, amik lázban tartják az olvasókat világszerte.
© Libri Könyvkereskedelmi Kft. Minden jog fenntartva!
Ne maradjon le az irodalmi világ legfrissebb híreiről, iratkozzon fel a Libri Magazin hírlevelére, hogy első kézből értesüljön a hazai és nemzetközi kulturális izgalmakról!