Bartók Béla, Jackie Kennedy, Katalin hercegné… ikonikus alakok és rendkívüli életutak, amiket rivaldafény és nemzetközi érdeklődés vesz körül. De mégis, mennyit tudunk róluk valójában? Honnan jöttek, miként élték az életüket, és kik voltak azelőtt, hogy a világ színpadára léptek? Ha te is szeretsz a főcímek mögé nézni, és beleásni magad egy-egy híresség háttértörténetébe, akkor az alábbi friss megjelenések nem fognak csalódást okozni.
Laetitia Le Guay: Bartók Béla – Járatlan utakon
Bartók Bélát senkinek nem kell bemutatni, aki valaha is betette a lábát egy általános iskolai énekórára. A modern zenekultúra egyik óriásának munkásságát Laetitia Le Guay könyve tudományos alapossággal és élettel teli lendülettel mutatja be. Megtudhatjuk, hogy Bartók miként fedezte fel magának a népdalok, a népzene világát, hogyan érintette a turbulens történelmi időszak, amiben élt, és hogy milyen ember bújt meg a széles érdeklődési körrel rendelkező művész alakja mögött.
Lyndsy Spence: Díva születik – Maria Callas titkos élete
A New Yorkban és Görögországban nevelkedett, tragikusan rövid életű Maria Callast minden idők egyik legnagyobb operadívájaként tartja számon a történelem. A királyi udvarok és hollywoodi sztárok által ünnepelt Callas keményen megdolgozott szakmai sikereiért, ám a boldogságot soha nem találta meg. Lyndsy Spence bestselleríró eddig nem látott dokumentumokból merít, hogy feltárja egy igazi ikon kendőzetlen, tragikus történetét.
Chiara Pasqualetti Johnson: Jackie – Az ikonikus first lady élete és stílusa
Chiara Pasqualetti Johnson életrajzi albuma harminc évvel Jackie Kennedy halála után állít emléket a legendás asszony intelligenciájának és stílusérzékének. Ezen a fotókkal gazdagon illusztrált kiadáson keresztül megismerhetjük az Egyesült Államok egyik legismertebb first ladyjét, aki a nagy hatalmú politikusok tiszteletét és az emberek szeretetét egyaránt kivívta. Végigvezet Jackie „Amerika királynéjaként” töltött évein, betekintést nyújt az előtte és utána következő évekbe, és harminc évvel a halála után végre teljes képet ad a páratlanul befolyásos first lady életéről a Fehér Ház falain innen és túl.
William Lanouette – Szilárd Béla: Szilárd Leó – Zseni árnyékban
A század legjelentősebb tudósaival, Albert Einsteinnel, Teller Edével, Neumann Jánossal és Oppenheimerrel dolgozott együtt, óriási szerepe volt a Manhattan tervben (az első atombomba kifejlesztésében), majd a hidegháború évei alatt minden tekintélyét latba vetve szorgalmazta a pusztító fegyverek minél hatásosabb ellenőrzését, és egy újabb világégés megakadályozását. William Lanouette aprólékos részletességgel idézi fel Szilárd Leó alakját az utókornak.
Robert Jobson: Katalin Walesi hercegné – Egy leendő királyné életrajza
Kate Middleton története igazi modern tündérmese, ahol a hétköznapi lányból hercegné lett. A brit újságíró, Robert Jobson karrierje nagy részét a királyi családról való tudósítással töltötte, és legújabb kötetében újabb kulisszatitkokat oszt meg az olvasókkal. A szerző kapcsolatrendszerének köszönhetően, az udvari viszonyokat jól ismerő forrásokra támaszkodva mutatja be nemcsak Katalin személyiségét, hanem az egész angol királyi udvar jövőjét is.
Chiara Pasqualetti Johnson: Audrey Hepburn – Élet, szenvedély, stílus
My Fair Lady, Sabrina, Római vakáció… csak egy pár példa Audrey Hepburn parádés alakításai közül, amik még ma is a köztudatban élnek. Ugyanakkor a színésznő, aki az egész világot elbűvölte, és akinek stílusa új divatirányzatokat és szépségideált teremtett, sokkal több volt legismertebb szerepeinél. Ez a fotókkal teletűzdelt életrajzi kötet közelebbi bepillantást nyújt nemcsak Hepburn munkásságába, de házasságába, későbbi visszavonulásába, illetve humanitárius tevékenységébe is.
Kapcsolódó cikkek: