Amikor Martin Scorsese nem rendez, hanem mesél. És nem is akárhogy!
Mi történik, akkor ha a filmművészet egyik legnagyobb hatású rendezője és egy jezsuita pap beszélgetni kezd?
Mi történik, akkor ha a filmművészet egyik legnagyobb hatású rendezője és egy jezsuita pap beszélgetni kezd?
Hiába megosztó Puzsér Róbert, ha felszólal, arra széles körben felfigyelnek. Hasonló következtetés vonható le könyvei esetében. Legújabb írását, a Metafizikát borsos ára és nehéz témája ellenére nagyon sokan szeretnék elolvasni. De miről is szól a Metafizika és hogyan érdemes olvasni? Erre kerestük a választ.
Albert Camus szépirodalmi írásairól híres, a rendkívül fiatalon Nobel-díjat szerzett francia írónak viszont volt egy „titkos hobbija” is, amiről ritkán ejtünk szót. Hogy mi volt az, és mi köze mindehhez De Sade márkinak, cikkünkből kiderül!
A Spinoza-probléma mély bölcseleti regény egy nagy gondolkodó életművéről és a világra gyakorolt hatásáról. Irvin D. Yalom ismét kiváló munkát végzett, ezúttal fikciós műfajban.
74 éves korában elhunyt Tamás Gáspár Miklós filozófus, rendszerváltó politikus, publicista. Rendkívüli tudása és tájékozottsága megkerülhetetlenné tette a hazai közéletben.
Konrad Lorenz – akit a Spiegel című német hetilap 1989-ben „az állati lélek Einsteinjének” nevezett – könyve aktuálisabb, mint valaha.
Osztrák filozófus, akit annak ellenére, hogy életében mindössze egyetlen könyvet – Logikai-filozófiai értekezés (1921) – és néhány rövidebb írást publikált, az utókor a 20. századi
Ismét válogattunk a New York Times bestseller listájáról. Egy rendkívül izgalmas krimit, egy fantasy-t, egy rendhagyó ismeretterjesztő könyvet, továbbá egy húsbavágó regényt ajánlunk. Jó hír, hogy mindegyik megvásárolható eredeti nyelven a Libriben!
© Libri Könyvkereskedelmi Kft. Minden jog fenntartva!
Ne maradjon le az irodalmi világ legfrissebb híreiről, iratkozzon fel a Libri Magazin hírlevelére, hogy első kézből értesüljön a hazai és nemzetközi kulturális izgalmakról!