- Reich Jenő néven született kabaré- és regényíró, a magyar ponyvairodalom legismertebb képviselője, akinek olyan remekműveket köszönhetünk, mint a Piszkos Fred, a kapitány (1940), A Vesztegzár a Grand Hotelben (1940) és A csontbrigád (1941).
- 1927 és 1930 között bejárta Európa szinte minden szegletét. Mivel pénze nem volt, előfordult, hogy vonatok tetején utazott. Alkalmi munkákból tartotta fenn magát: Berlinben lovakat csutakolt, Hamburgban kikötői munkás volt, Svédországban pedig heringhalász, Párizsban cukorkát árult, de dolgozott cementgyárban és cirkuszban is. Bár kétségtelenül megfordult későbbi regényei gyakori helyszínein, Marseille-ben és Észak-Afrikában, a mai napig kérdéses, hogy szolgált-e a francia idegenlégió kötelékében, vagy az erre utaló naplófeljegyzései és levelei csupán a képzelet szüleményei.
- Hazatérése után egy barátja ajánlotta be néhány írását a Teréz körúti Színpadhoz, ahol egyik napról a másikra ünnepelt – és dúsgazdag – szerzővé vált. Kabaréjelenetei és P. Howard álnéven kiadott regényei tetemes bevételhez juttatták, ám bohém életmódja és szerencsejáték-függősége szinte minden pénzét felemésztette.
- 1942-ben az Egyedül vagyunk című lapban megjelent egy cikk, ami felhívta a figyelmet a zsidótörvények ellenére kávéházakban írogató szerzőre, akit emiatt hamarosan munkaszolgálatra hívtak. Alig egy hónappal később, a mai Ukrajna területén, 37 évesen halt meg.

85 éve született Takács Zsuzsa
Ritkán adatik meg egy alkotó életében, hogy írói hangját az általa nagyra tartott, irodalmi példaképe méltassa. Takács Zsuzsa pályakezdő költészetéről Pilinszky János mondott elismerő szavakat: „Takács Zsuzsa kétségtelenül egyik legfrissebb és legígéretesebb megtestesítője annak az ’új hullámnak’, mely leváltja nemzedékemet…”