Párhuzamos valóságok
Az olvasás és a művek értelmezése a világ megismerésének olyan módja, amely hatással van a hétköznapi élet minden napjára.
Az olvasás és a művek értelmezése a világ megismerésének olyan módja, amely hatással van a hétköznapi élet minden napjára.
Gárdonyi Géza Ida regénye című műve egy rendhagyó és fordulatos szerelmi történet, ugyanakkor keserédes korkép is
Első könyv lévén nem beszélhetünk még bevált módszerekről, de a kezdő lépés számomra a “braindump” technika volt.
Első regényem, a júniusban megjelent Dharma, Egy család regényes története a Tiszától a Gangeszig történetei hosszú évek óta formálódtak bennem.
Azt szoktam mondani, hogy nem elég, ha „homlokon csókol a múzsa”, aztán csak leülök a gép elé, és írok-írok.
De alapvetően az ihletből még nem lesz könyv, meg az ihlet olyan dolog, mint a felhős égbolt – vagy fog esni, vagy nem.
Arany János úgy hívta az alap-ötletet, hogy „neszme” – nesz vagyis csak zaj, rím, ritmus, nem pedig eszme; egyfajta révülésből, elrévedésből lassanként kibomló cél és értelem.
Az Ida regénye, amelyet az idén nyáron exkluzív formában jelentet meg a Libri, nem véletlenül Gárdonyi Géza egyik legnépszerűbb műve.
De vajon igazán jól ismerjük-e Gárdonyit? Nem csak a csalóka felszínt látjuk-e, ha visszahúzódó, magának való személyiségként gondolunk rá, olyan valakire, aki önmagát kövek alatt nőtt fűhöz hasonlítja?
Ziegler Géza néven született író, költő, műfordító, újságíró. Apja az 1848-as forradalom alatt saját pénzén üzemeltetett fegyvergyárakat, így támogatva a felkelést. Gárdonyi örökölte apja hazaszeretetét,
Ismét válogattunk a New York Times bestseller listájáról. Egy rendkívül izgalmas krimit, egy fantasy-t, egy rendhagyó ismeretterjesztő könyvet, továbbá egy húsbavágó regényt ajánlunk. Jó hír, hogy mindegyik megvásárolható eredeti nyelven a Libriben!
© Libri Könyvkereskedelmi Kft. Minden jog fenntartva!
Ne maradjon le az irodalmi világ legfrissebb híreiről, iratkozzon fel a Libri Magazin hírlevelére, hogy első kézből értesüljön a hazai és nemzetközi kulturális izgalmakról!