Fikció
Ebben a Hollywoodban a lángszórós hippiölés már csak lábjegyzet – ajánló Quentin Tarantino könyvéhez
Quentin Tarantino Volt egyszer egy Hollywood című filmjének regényesített változata nem csak egy egyszerű adaptáció, jóval több annál.
„Sosem fogunk eljutni a célunkhoz” – ajánló Bartók Imre legújabb könyvéhez
Bartók Imre Lovak a folyóban című könyvét olvashatjuk sci-fiként, groteszk önéletrajzként, társasjáték-elméletként, és még sok másféleképpen. Akármelyik mellett döntünk, lebilincselő élményben lesz részünk.
Szerelem a könyvek között
Három romantikus regény, Emily Blaine, Denise Hunter, és Mónica Gutierez tollából, amikben fontos szerepet játszik egy-egy otthonos könyvesbolt.
Könyvet karácsonyra! – Beck Zoltán ajánlója az ünnepekre
Akkor legyen az, hogy annyit mondok: vegyetek könyvet (is) karácsonyra! Mert az egy világ, nem egy tárgy.
Az újságírás miatt emlékezzenek rám – a csodálatos Gabriel García Márquez
Gabriel García Márquez „a világ legjobb mesterségének” tartotta az újságírást, sőt, bátran jelentette ki, hogy „alapvetően újságíró vagyok” mint ahogyan azt is, hogy „A könyveim újságíró munkái, még ha ez alig látszik is.”
Nem lehet hidegnek maradni ilyen szépséggel szemben – Huszárik Zoltán Szindbád-filmjéről
Krúdy Gyula szülővárosában mutatták be 1971. október 20-án a magyar filmtörténet egyik legjelentősebb alkotását, a Huszárik Zoltán rendezésében és Sára Sándor operatőri munkájával készült Szindbádot.
Regényes női sorsok a közelmúltból
Három izgalmas regény, három fiatal nő küzdelmes életével a középpontban Delia Owens, Sári Edina, és Linda Boström Knausgard tollából.
„Az álmok többsége épen olyan mindennapi, mint az emberek” – Krúdy Gyula álomfejtései
Miért írta meg Krúdy Gyula az Álmoskönyvet a világ egyetlen irodalomi álomfejtőjét, és honnan vette az inspirációt?
Booker-díjas regény jelent meg a Park Kiadó gondozásába
2020-ban kapta meg a Booker-díjat Douglas Stuart önéletrajzi regényéért a Shuggie Bain-ért. A regény már magyarul is olvasható.
Hogyan született a Dharma?
Hogyan született, milyen forrásból táplálkozik Szűcs Péter Dharma című könyve? Három generáció és hetven év eseményeinek kapcsolódásáról mesél a szerző.
Magyarul is megjelent Hervé Le Tellier bestsellere
Magyarul is olvasható Hervé Le Tellier bestsellere, az Anomália. A matematikus, nyelvész író regénye tavaly nyerte el a Goncourt-díjat.
„Nem vették komolyan, mert nem tartozott semmi komoly klikkhez” – Krúdy Gyula munkássága
Krúdy Gyula 54 évet élt, és ez idő alatt megírt közel 60 regényt, valamint több ezer elbeszélést és újságcikket.
Női sorsok a múltból – Három könyv, három csodás történet
Hogyan éltek, hogyan öltöztek, hogyan szerettek és milyen sors adatott a nők számára az elmúlt évszázadokban? Három könyvet ajánlunk, három lebilincselő történetről.
A magyar irodalom zárkózott zsenije – Babits Mihály munkássága
Ady mögött „csak” a második hely jutott neki, de Babits Mihály a Nyugat nemzedékének kiemelkedő költője. Munkássága során csodálatos versekkel, regényekkel, esszékkel, műfordításokkal gazdagította a magyar irodalmat.
Az ötös számú vágóhíd, avagy a gyermekek keresztes hadjárata
Képregényként jelent meg újra Kurt Vonnegut leghíresebb regénye, amelyet örömmel teszünk majd a könyvespolc az őt megillető helyére.
„Legtöbbet persze a nők álmodják” – Szindbád, az álmok hajósa
Krúdy Szindbádja nagy természetű, mélabúra hajlamos, nő- és életimádó bölcs, akiben nem nehéz felfedezni a szerző alteregóját.
Egy halom tűlevél – Beck Zoltán ajánlója Simon Márton új verseskötetéhez
Ha filozófiai tételt keresnék az „Éjszaka a konyhában…”-hoz, azt mondanám, utalva vissza Heideggerre, aki meg Kierkegaardra.
Lélektani dráma és detektívtörténet egyben – A gólyakalifa
Karinthy szerint le kellett volna cserélni, ám végül maradt a regény címe Gólyakalifa. De vajon mire utal? És hogy jön ide Edgar Allen Poe meg Freud?