
Életünk a digitális faluban – Barabási Albert-László sikerkönyve olyan, mint egy jó bor
A világhírű hálózatkutató Behálózva című könyve 2002-ben jelent meg először, és azóta mit sem vesztett aktualításából, sőt.
A világhírű hálózatkutató Behálózva című könyve 2002-ben jelent meg először, és azóta mit sem vesztett aktualításából, sőt.
Angol író, akit Micimackó (1926) és Micimackó kunyhója (1928) című gyerekkönyvei tettek világhírűvé. Milne a könyvek főhősét, Róbert Gidát saját fiáról, Christopher Robinról mintázta, Micimackót,
Karinthy szerint le kellett volna cserélni, ám végül maradt a regény címe Gólyakalifa. De vajon mire utal? És hogy jön ide Edgar Allen Poe meg Freud?
Karinthy Frigyes és Kosztolányi Dezső barátságának közel sem maradt fenn annyi írásos nyoma, mint az irodalomtörténet korábbi, hasonlóan szoros kapcsolatainak (Petőfi és Arany barátságának például
Karinthy Frigyes szaval és dalol, Kosztolányi Dezső kis filmetűdszerű felvételen próbál dolgozni háza udvarán: milyen és mennyi hang- és képanyag maradt fenn a két múlt századi zsenitől-zseniről?
A Libri idén két díszkötettel ünnepli a karácsonyt: Karinthy Frigyes Karácsonyi társasjáték és Kosztolányi Dezső Csodát nekem című válogatáskönyve igazi ínyencfalat, karácsonyi-újévi darabokkal, köztük korábban meg nem jelent írásokkal.
A karácsonyi időszakban is megéri a Librinél vásárolni: aki bizonyos összeghatár fölött vesz könyvet a kereskedőcég boltjaiban, 599 forintért hozzájuthat két különleges és gyönyörű díszkötethez is.
Nemrég mutattuk be Kosztolányi és Karinthy korának, a két háború közötti időszak női divatját: a forradalmi változásokat hozó évek hatására a nők öltözködése gyökeres változáson ment keresztül. De vajon mit vettek magukra a férfiak? Cikkünkből kiderül.
A Kortársaság extra kiadásában a száz évvel ezelőtti karácsonyok és szilveszteri mulatságok hangulatát idézzük fel a Libri idei díszköteteivel, Karinthy Frigyes és Kosztolányi Dezső műveivel.
Mit tanulhatunk Kosztolányi Dezsőtől? Melyik volt az „igazi” arca? „Csak” megírta, vagy át is élte a tébolyt? Tényleg a „marha” Karinthy Frigyes volt köztük „az egyetlen zseni”?
A világhírű hálózatkutató Behálózva című könyve 2002-ben jelent meg először, és azóta mit sem vesztett aktualításából, sőt.
Sötét és lebilincselő, sokrétegű könyv A Leviatán, ami kezdeti komótossága ellenére is beszippantja az olvasót, és nem is ereszti.
A Sátántangó 1985-ben jelent meg, és azonnal az irodalmi közélet érdeklődésének fókuszába került. A remekműként számon tartott regényt most újra elolvastuk.
Rovatunkban a New York Times sikerlistáiról válogatjuk össze azokat az könyveket, amik lázban tartják az olvasókat világszerte.
© Libri Könyvkereskedelmi Kft. Minden jog fenntartva!
Ne maradjon le az irodalmi világ legfrissebb híreiről, iratkozzon fel a Libri Magazin hírlevelére, hogy első kézből értesüljön a hazai és nemzetközi kulturális izgalmakról!