Fikció
Kiosztották a 2024-as Zsoldos Péter-díjat
A legjobb regénynek Rusvai Mónika: Kígyók országa című művét tartotta a zsűri, a közönségdíjat Markovics Botond Felfalt kozmosza nyerte el a hazai sci-fi megteremtőjéről, Zsoldos Péterről elnevezett elismerést.
10 éve hunyt el Márquez – utolsó, akarata ellenére kiadott regényét ajánljuk
Gabriel García Márquez utolsó könyvét akarata ellenére adták ki fiai. A 10 éve elhunyt író 1999-ben elkezdett regénye a napi mókuskerék kapcsán szólít meg minket, a Találkozunk augusztusban a dísztelen jelent tárja elénk, többek között ezért ajánljuk mindenkinek.
Dolgok, amiket nem tudtál József Attiláról
Egy kevesek által ismert interjú révén József Attilát olyan oldaláról ismerhetjük meg, amiről ritkán hallunk az irodalom órákon. Ezekkel az érdekességekkel, és egyik legszebb versével köszöntjük a magyar irodalom egyik legkiemelkedőbb alkotóját.
Nyilvános a 2024-es Nemzetközi Booker Díj rövidlistája
Hat nemzetiség és hat különböző nyelv képviselteti magát a 2024-es Nemzetközi Booker Díj rövidlistáján, ami április 9-én került nyilvánosságra. Az esélyesek között van igazi veterán, és elsőregényes szerző is.

József Attila bridzs-szonettje és más, fogadásból született irodalmi művek
József Attila, Dr. Seuss, Mary Shelley, Dosztojevszkij, Tolkien, valamint Agatha Christie is írt fogadásból könyvet. Sőt egyik-másik még világhírű regény is lett. Rendhagyó irodalmi válogatásunk következik.

Az egyik, ha nem a legjobb Houellebecq regényt olvastuk
Michel Houellebecq sokak szemében őrültnek tűnhet, néhány éve például biciklis ruhában táncolt egy Black Sabbath dalra. De őrületesen jó könyveket is ír. Legújabb, Megsemmisülni című kötete az egyik legjobban sikerült Houellebecq-mű.

Könyvek, amelyek márciusban hódítottak nálunk!
Egy zseniális Agatha Christie kötet, egy csodálatos japán történet, egy ígéretes írói bemutatkozás, illetve felemelő anya-lánya viszonyt bemutató regény – márciusban is különleges könyveket forgattunk, most összesítettük őket!

Ezzel a könyvvel készült Christopher Nolan az Oppenheimerre
Christopher Nolan egy Pulitzer-díjas kötet alapján írta az Oppenheimer forgatókönyvét. A rendkívül izgalmas kötet hamarosan kapható lesz itthon is, viszont ajánlunk még két izgalmas könyvet mellé, amik tovább gazdagítják az atombomba feltalálójával kapcsolatos nézőpontokat.

Amint újból kapható, rögtön elkapkodják Puzsér Róbert új könyvét, de miről is szól pontosan a Metafizika?
Hiába megosztó Puzsér Róbert, ha felszólal, arra széles körben felfigyelnek. Hasonló következtetés vonható le könyvei esetében. Legújabb írását, a Metafizikát borsos ára és nehéz témája ellenére nagyon sokan szeretnék elolvasni. De miről is szól a Metafizika és hogyan érdemes olvasni? Erre kerestük a választ.

Fejlesztenéd az angolodat? Itt van néhány izgalmas könyv a New York Times listájáról
Ismét válogattunk a New York Times bestseller listájáról. Egy rendkívül izgalmas krimit, egy fantasy-t, egy rendhagyó ismeretterjesztő könyvet, továbbá egy húsbavágó regényt ajánlunk. Jó hír, hogy mindegyik megvásárolható eredeti nyelven a Libriben!
“Engem a világ furcsaságai érdekelnek!” – Interjú V. E. Schwabbal
V. E. Schwab asztrofizikusnak készült aztán mégis generációja egyik legfontosabb fantasy-írójává vált. Az itthon is nagy rajongótáborral rendelkező szerzőről a kulisszatitkokról, a valósággal való viszonyáról, valamint legutóbbi könyvéről, A hatalom törékeny szálairól beszélgettünk.
Két éve jelent meg ez a sci-fi, jóslatai pedig kezdenek valóra válni – Jakupcsek Gabriella írása
2022-ben jelent meg itthon Kim Stanley Robinson Jövő minisztériuma című könyve, amely égető problémákat foglalt regénybe. A híres sci-fi szerző azonban nem csak a problémákról ír, megoldási javaslatokkal is ad.
Ezeket olvastuk hétről hétre februárban!
Szatirikus szépirodalom, romantikus bestseller, mesés fantasy vagy szívfacsaró thriller? Összegyűjtöttük azokat az izgalmas megjelenéseket, amelyeknek már most helyet kell szorítanod a könyvespolcodon!
Négy sárkányos könyv a Sárkány Éve alkalmából
A távol-keleti mitológia, illetve a kínai hagyományok alapján is tudható, hogy a sárkányok évszázadok, de inkább évezredek óta foglalkoztatják az emberek képzeletét. Most négy olyan könyvet ajánlunk, amelyekkel teljes lehet a most kezdődő Sárkány éve.
Így szerettek a Brontë nővérek
A Brontë lányok annak idején nagy botrányt kavartak a regényeikkel, főként azért, mert szokatlan nyíltsággal írtak a női érzésekről. Ez a lírai megközelítés, de mi lehet a valóság? Vajon kit szeretett igazából Charlotte, Emily és Anne?
Kihirdették a 2024-es Zsoldos Péter-díj shorlistjét
Az elmúlt év legjobb hazai science fiction és fantasy történeteit díjazza a Zsoldos Péter-díj, amit a hazai zsánerirodalom úttörőjének születésnapján adnak át árpilis 20-án. Mutatjuk, hogy kiket jelöltek idén a rangos elismerésre!
Mi volt Albert Camus „titkos hobbija” és mi köze De Sade márkihoz?
Albert Camus szépirodalmi írásairól híres, a rendkívül fiatalon Nobel-díjat szerzett francia írónak viszont volt egy „titkos hobbija” is, amiről ritkán ejtünk szót. Hogy mi volt az, és mi köze mindehhez De Sade márkinak, cikkünkből kiderül!
Fényt hoz a borús tél végi napokba ez a könyv – ajánló Mörk Leonóra regényéhez
Mörk Leonóra a történelmi regények egyik hazai mestere. Tizenegyedik regénéyben, a Szentjánosfűben is egy izgalmas múltbéli történetet tár az olvasók elé. Ezúttal a XVII. századi Hollandia az úti cél.