Irodalomterápia

Érzések a felszín mögött
Lehetséges, hogy a legjobb dolgok éppen a legkilátástalanabb pillanatokban toppannak be az életünkbe? Szentesi Éva új könyvét ajánlunk.

Személyes történetek stigmákról, taburól és a gyermekmentes életről
Provokatív borító, kíváncsiság és nyitott, tabudöntögető gondolatok jellemzik Rácz Laura Rebecca Tudatosan gyermektelenek című művét.

Rose Napolitano kilenc élete – Gondolatkísérlet szerelemről, döntésekről és szabadságról
Milyen következményei lehetnek a döntéseinknek? Milyen ára lehet annak, ha céljainkat magunk mögött hagyva új emberré akarunk válni? Vajon megéri egy nőnek meghazudtolnia önmagát?

Egy családregény kezdete – Gerlóczy Márton Fikció 1. – A katlan című regényéről
A gondosan eltitkolt családi legendát DNS-teszttel alátámasztani igyekvő író kutatásának tétje saját múltjának újraírása.

Így férhet meg egymás mellett a betegség és a szerelem – A világ közöttünk című ifjúsági regényről
Alá kell rendelnie mindent a betegségnek vagy dönthet úgy, hogy az életet és a szerelmet választja? Sarah Ann Juckes könyvét ajánljuk

Gyermek nélkül is családként – ajánló Tanács Eszter könyveihez
Bátor, szókimondó és hiánypótló könyveket írt Tanács Eszter, amelyek a mai magyar társadalom egyik legnagyobb tabuját feszegetik.

„A választás szabadságának hiánya őrölt fel” – interjú Füredi Júliával
Füredi Júliával az Elég! című könyv szerzőjével beszélgettünk a kiégésről, annak okairól és a lehetséges megoldásokról.

Meddig vagy hajlandó elmenni azért, hogy gyermeked legyen? – Marie Aubert és Joanne Ramos könyvéről
Vajon meg lehet tagadni egy nőtől, hogy anya legyen? Ha igen, ki dönthet erről és milyen alapon? – ajánló Marie Aubert Felnőtt emberek és Joanne Ramos a Farm című könyvéhez.

“Az önazonos megnyilvánulás esszenciája a munkánknak” – interjú Riczu Dalmával a Mindset Pszichológia tanácsadójával
Irvin D. Yalom A terápia című könyve kapcsán Riczu Dalmával, a Mindset Pszichológia tanácsadójával beszélgettünk.

True Stories: Avicii élete és öröksége
Måns Mosesson, svéd oknyomozó újságíró nemrégiben magyarul is megjelent könyve többet nyújt egy skandináv zenei tehetség felemelő, ám tragikusan rövid élettörténeténél.

„Muszáj néha röhögni magunkon” – interjú Rácz Zsuzsával
Az Állítsátok meg Terézanyut! húsz évvel ezelőtt lett bombasiker, film is készült belőle, karácsony előtt pedig új köntösben, újra kiadták. – Rácz Zsuzsával beszélgettünk a könyv utóéletéről.

Együtt állunk vele sután – Átlagos történetek nem átlagosan elmesélve Krusovszky Dénes kötetében
A Magvető nemrég újra kiadta Krusovszky Dénes 2014-ben megjelent novelláskötetét, A fiúk országát, ami férfi lélek rejtelmeivel foglalkozik – bravúrosan.

„Engem a női vonal érdekelt” – interjú Gurubi Ágnessel
Hogyan hat az eltitkolt, elhallgatott múlt a jelenre, és meg lehet-e törni a múltbeli elakadásokat? – Gurubi Ágnes mesél Szív utca című regénye kapcsán.

„Írás közben minden fájdalom elemi erővel jött a felszínre” – interjú Angela Murinaival
Hogyan élheti túl egy anya, ha elveszti a fiát? Begyógyulhat-e valaha az ilyen mélységű seb az ember lelkén? Erről szól a Mikor feltámad a szél, de többről és másról is.

Mindennek a vége? – Knausgard megrázó regénye
A norvég kortárs szerző Karl Ove Knausgård önéletrajzi ihletésű regényfolyamának első része a halál tematikájával foglalkozik.

Regényes női sorsok a közelmúltból
Három izgalmas regény, három fiatal nő küzdelmes életével a középpontban Delia Owens, Sári Edina, és Linda Boström Knausgard tollából.

„Megtaláltam a gyógyulás számomra járható útját” – interjú Rubin Eszterrel
Egy könyv arról, hogy hogyan birkózz meg a nemzedékeken átívelő, örökletes szorongással. Legújabb könyvéről mesél Rubin Eszter.

Női sorsok a múltból – Három könyv, három csodás történet
Hogyan éltek, hogyan öltöztek, hogyan szerettek és milyen sors adatott a nők számára az elmúlt évszázadokban? Három könyvet ajánlunk, három lebilincselő történetről.