Fikció
Rekordáron, 180 millió forintért kelt el egy Jane Austen-regény
A világhírű írónő Emma című regényének egyik korabeli darabja – melyen egy kézzel írt üzenet is olvasható – rekordáron, 375 ezer fontért, azaz több mint 180 millió forintért kelt el.
„Tegyük fel: mindennap újra kell kezdeni” – Beck Zoli írása Lana Del Rey és Kustos Júlia kötetéről
„Mindkét kötet az önmagára találásról szól – az előbbinek irodalmi tétje van, a költői nyelv egyre erőteljesebben teremt saját világot, az utóbbi pedig a nyilvános Self újraírásával kísérletezik.”
Vonnák Diána kapta a 2022-es Margó-díjat
A Margó-díj nyertese a díjjal 500 ezer forintot, valamint 10 millió forint értékű kereskedelmi és médiatámogatást, valamint próbafordítást is kap.
„Töredezett minden, amit írok” – Mán-Várhegyi Réka Vázlat valami máshoz című kötetéről
„– Már látom is a fülszöveget – folytatja. – Mit írhat egy nő egyáltalán, akinek két munkahelye, gyereke, háztartása, számolatlan elintéznivalója van. Erre keresi a
Milyen is volt a valódi Coco Chanel?
Gioia Diliberto Coco a Ritzben című regénye a divatdiktátor hivatalosan alig dokumentált második világháborús időszakát, amely némiképp választ ad arra, hogy milyen is volt a valódi Coco Chanel?
Annie Ernaux nyerte 2022-ben az irodalmi Nobel-díjat
Annie Ernaux a 16. francia író, aki irodalmi Nobel-díjat kapott, utoljára Patrick Modiano francia szerző részesült ebben az elismerésben 2014-ben.
Sztorik a jövőből
Két kötet, tizenhat novella. Moskát Anita A hazugság tézisei és Veronica Roth A vég és más kezdetek című könyvében közös, hogy mindkettő hamisítatlan és elsőrangú fantasy.
A megküzdés szabadsága – Szöllősi Mátyással új verseskötetéről beszélgettünk
Érzésekről, a versek mögött megbúvó személyes élményekről, valamint a költészet és a fotográfia kapcsolatáról beszélgettünk Szöllősi Mátyással Szabad című kötete kapcsán.
Első regényével mutatkozik be Tom Hanks
A filmgyártásról írt regényt Tom Hanks Oscar-díjas amerikai színész, amit saját bevallása szerint hollywoodi tapasztalatainak „fontos tanulságai” ihlettek. A könyv a tervek szerint 2023. május 9-én jelenik meg.
Ki nyeri idén az irodalmi Nobel-díjat?
Már csak pár nap, és kiderül, hogy idén ki kapja az irodalmi Nobel-díjat, de hogy látják a leghíresebb kortárs írók esélyeit a fogadóirodák?
Könyvek eredeti nyelven a New York Times sikerlistáiról
Ezek a könyveket keresi most világszerte a legtöbb olvasó a New York Times Bestseller listája szerint. A listán szerepel Ali Hazelwood, Leigh Bardugo, vagy Kiley Reid legújabb írása is.
„Korlátok között a mélységbe” – Nádas Péter 80
„Nádast olvasni jó szórakozás”. – tartotta Esterházy Péter, de hogyan vált Nádas Péter a magyar és az európai irodalom egyik legjelentősebb alkotójává?
Miattunk élő történetek – Kovács Krisztián regényét ajánljuk
A Hiányzó történetek egy sokrétegű modern próza, Caracastól Afrikán át Tokióig az egész világon átívelő kitekintés, amely egyszerre megérint és elgondolkodtat.
Brüsszelben receptre írhatja fel a múzeumlátogatást az orvos
Szeptembertől a belga főváros egyik legnagyobb kórházának pszichiáterei múzeumlátogatást írhatnak fel receptre a betegeknek.
Jonathan Franzen nyerte el a Thomas Mann-díjat
A 25 ezer euróval járó díjat ünnepélyes keretek között adta át, Lübeck polgármestere és a Bajor Művészeti Akadémia elnöke.
Egy mesemondó díszletei között – kirándulás Tolkien birodalmába
J. R. R. Tolkien képzelőereje nem ismert határokat, írás közben egyáltalán nem vetette meg saját tapasztalatainak és élményeinek felhasználását. Regényeinek színtereit számos létező helyszín ihlette.
5 letehetetlen könyv, amiből film készült 2022-ben
Meggyőző érvek, Mélyvíz, Fehér Zaj – csak néhány azok közül a regények közül, amik eladási rekordokat döntöttek, és most filmvásznon is életre kelnek.
Czakó Zsófia: „Szeretem, hogy az írás a hétköznapjaim része”
Első kötete, a Nagypénteken nem illik kertészkedni megjelenése után azt nyilatkozta, hogy az írás segít neki feloldani az elakadásokat. A Szívhang újabb bizonyíték erre.