Interjúk
„Érdekelhet bárkit az életem?” – interjú Mucsi Zoltánnal
Egyik legeredetibb színészünk, de magáról csak nagyon ritkán árul el bármit is. Most azonban (szinte) mindent megtudhatunk róla.
„Az igazságtalanság generációkon át újratermeli magát”
Az íróként és festőként is ismert Péntek Orsolya első két regényében elbeszélt családtörténetet új regényével bővítette trilógiává.
„Becsüli és szereti Debrecent, de nem mitizálja” – Térey János könyvéről Szirák Péterrel beszélgettünk
A Boldogh-ház, Kétmalom utca – Egy cívis vallomásai című kötetről Dr. Szirák Péterrel, az Alföld folyóirat főszerkesztőjével, beszélgettünk.
„A Móra menedékház volt” – interjú Janikovszky János kiadótulajdonossal
Hetven éve alapították a hazai gyermek- és ifjúsági irodalom egyik legfontosabb szellemi műhelyét, a Móra Kiadót. A jubileum alkalmából a kiadó tulajdonosával, Janikovszky Jánossal beszélgettünk.
„Nincs olyan ember a világon, aki ne hallotta volna a Rubik nevet” – Könyvet írt a Kocka feltalálója
A mi kockánk tanulságos utazásra invitálja az olvasót a matematika, a pszichológia, az oktatás, a képzőművészet, a design, az építészet és a popkultúra területén.
A boldog házasság nem jó regénytéma – interjú Cserna-Szabó Andrással
Ezúttal is szürreális kalandokra készülhetünk, ha belevetjük magunkat a szerző új regényébe. Az Extra dry mellett beszéltünk életről-halálról és kihűlő kapcsolatokról.
Kaptunk egy esélyt, Munro meg én – interjú Tönkő Verával, a Park Kiadó szerkesztőjével
Tönkő Vera, a Park Könyvkiadó munkatársa, a Copperfield Dávid olvasása közben, egy kórházi ágyon döbbent rá, hogy a könyv az otthon, ahová bármikor elmenekülhetünk a valóság elől.
„Hogy néz ki közelről egy pipacs” – interjú Nagy Norberttel, az Utas és holdvilág illusztrátorával
Újonnan induló sorozatunkban a könyves szakma háttérembereit igyekszünk bemutatni. Nagy Norbert már számtalan könyves munkájával bizonyította, hogy az egyik legjobb illusztrátor a mai mezőnyben.
Esterházy Péter és néhány pohár pezsgő megkönnyítették a dolgomat – interjú Péczely Dórával
Legújabb sorozatunkban a könyves szakma háttérembereit igyekszünk bemutatni. Elsőként Péczely Dórát, Esterházy Péter legendás szerkesztőjét mutatjuk be, aki a magyar posztmodern művek szerkesztése mellett az ifjúsági irodalomért is rengeteget tett.
„A hiba mindig a megjelenés után vigyorog rád” – Darvasi László interjú
Interjú Darvasi Lászlóval, a Magyar sellő című, Libri irodalmi díjra jelölt regény szerzőjével.
„Nem dolgozni – nem jó” – Závada Pál interjú
Hajó a ködben címmel jelent meg tavaly Závada Pál legújabb regénye, ami bekerült a Libri irodalmi díjak döntősei közé. Ennek kapcsán tettünk fel 10+1 kérdést a szerzőnek.
„Munkám fő része, hogy beleképzeljem magam a fogyasztó fejébe” – Nádasdy Ádám interjú
Nádasdy Ádám költő, műfordító, nyelvész és tanár Jól láthatóan lógok itt című verseskötetével került be a 2020-as Libri irodalmi díjak döntőjébe. 10+1 kérdést tettünk fel a szerzőnek.
„Nem én választottam a témát, az választott engem” – Barnás Ferenc interjú
Barnás Ferencet, a Libri irodalmi díjra jelölt, Életünk végéig című regény szerzőjét kérdeztük pályakezdésről, kulisszatitkokról és az írói hivatás kihívásairól.
„Amennyire urbánus alkat vagyok, annyira természeti is” – Bodor Ádám interjú
Bodor Ádám Sehol című novelláskötetével került be a 2020-as Libri irodalmi díjak döntősei közé. Természetesen neki is feltettük 10+1, az írói munka kulisszatitkait kutató kérdésünket.
„Kaptam egy nyelvet, amelyen megszólalhattam” – Láng Zsolt interjú
Láng Zsolt nagyszabású regénye, a Bolyai is bekerült a 2020-as Libri irodalmi díjak döntőjébe. A mű nem Bolyai János életrajza, hanem a matematikus lángelme, és az ő kéziratait feldolgozó szerző közös története. 10+1 kérdést tettünk fel a Láng Zsoltnak.
„A napok minél egyformábbak kifelé, annál sokszínűbbek befelé” – Péterfy Gergely interjú
Péterfy Gergelyt a 2020-as Libri irodalmi díjak döntőjébe jutott regénye, A golyó, amely megölte Puskint kapcsán kérdeztük pályakezdésről és írói kulisszatitkokról.
„Sajnos fegyelmezetlen író vagyok” – Babarczy Eszter interjú
A Libri irodalmi díjak idei döntőseit bemutató interjúsorozatban ezúttal A mérgezett nő című novelláskötet szerzőjét, Babarczy Esztert kérdeztük írásról, olvasásról, és még sok minden másról.
„A kiszolgáltatottságnak központi szerepe van a kötetben” – Tóth Krisztina interjú
Tóth Krisztina Fehér farkas című novellagyűjteménye is bekerült a 2020-as Libri irodalmi díjak döntőjébe. 10+1 kérdést tettünk fel a szerzőnek.