Fikció
Greta hánykolódik, de nem süllyed el
„Nem emlékszem, az utóbbi időben mikor tetszett ennyire könyv.” Mörk Leonóra ajánlja Jennifer E. Smith Greta James, az elsüllyeszthetetlen című regényét.
„Ez egy fogyatékosság, tudom” – Szvoren Edina Mondatok a csodálkozásról című kötetéről
Szvoren Edinát a novellairodalom egyik legjelentősebb hazai alkotójaként emlegetik, ezúttal a Libri irodalmi díjak döntőjébe jutott kötetét ajánljuk.
Zavarba ejtő szerelmi átverés – avagy mikor jó egy romkom?
Elena Armas Spanyol szerelmi átverés című regénye New York Times Bestseller lett, és Magyarországon is a toplisták élén találjuk, de vajon tényleg olyan jó, mint amilyen népszerű?
„Szeretek úgy gondolni a mágiára, mintha a kitalált világ természeti törvénye volna” – interjú Moskát Anitával
Moskát Anita biológusként végzett, de sosem dolgozott a szakmájában, ehelyett szerkesztő lett, majd szabadúszó író. A szerzőt ezúttal A hazugság tézisei című novellagyűjteményről kérdeztük.
Dickens nagyon is tisztában volt népszerűségével
Tizenegy, korábban nem látott levelet mutattak be Charles Dickenstől, ezekből pedig kiderül, hogy a népszerű angol író tisztában volt népszerűségével, sőt, szemérmetlenül hivatkozott is rá.
Úristen ezt még elárulhatom? Mitől függ, hogy mi számít spoilernek?
Nemrég Tóth Krisztina új regénye, A majom szeme kapcsán lángolt fel a vita, miután egy kritika többet árult el bizonyos hozzászólók szerint a kelleténél.
Normóra és dincsmártás – nevezhetjük-e nyelvészeti sci-fi-nek az Afáziát?
Sokan felfigyeltek az Afáziára, így annál is kíváncsibbak lehetünk, a reklámipartól a forgatókönyvíráson át a történészkedésig mindent kipróbáló szerző mivel fog előállni legközelebb.
Birodalmi lépegető – Beck Zoli írása
„Néhány barátom is megjegyezte, hogy mintha a fickó megbolondult volna. Én nem így látom.” Beck Zoli Breat Easton Ellis legújabb kötetét forgatta.
Mit jelent valójában testvérnek lenni? – A Halásznegyed című regényről
Donatella Di Pietrantonio új regényben folytatta a nagysikerű A Visszaadott lány történetét. A Halásznegyedben egyszerre bontakozik ki a jelen és a múlt, a testvérek hol egymáshoz közelítő, hol távolodó viszonya.
Se bálba, se apácának
Jolka egy lassan a 100. életévéhez közelítő falusi asszony, az ő élete elevenedik meg Egressy Zoltán új kötetének lapjain. Születések, esküvők, temetések, rokonok és szomszédok: az élet évtizedeken átívelő helyzetei és eseményei.
Haverok, buli, balta – Cserna-Szabó András írása
Bret Easton Ellis Amerikai psychója a nyolcvanas évek végén játszódik 1991-ben jelent meg, magyarul először 1994-ben látott napvilágot, most pedig Cserna-Szabó András olvasta újra, és írt róla ajánlót.
Könyvek eredeti nyelven a New York Times sikerlistáiról | augusztus
Rovatunkban a New York Times sikerlistáiról válogatjuk össze azokat az könyveket, amik lázban tartják az olvasókat világszerte.
Humorba oltott életleckék – Náray Tamás Anyám szerint című könyvéről
Az Anyám szerint a korábbi Náray könyvektől eltérően nem regény, hanem több generáció emlékeinek és bölcsességének fontos gyűjteménye.
Az írónő, aki írt egy kultikus regényt, mégis elfelejtették
Hiába írt egy vitathatatlan klasszikust, még életében elfelejtették Elaine Kraf írónőt a The New Yorker izgalmas cikke szerint.
A holnap markában – Kim Stanley Robinson legújabb sci-fijéről
A Jövő Minisztériuma a klímaváltozás egy nagyon is lehetséges, jövőbeli forgatókönyvének kíméletlen és fájdalmasan logikus bemutatása, amely ennek ellenére meglepően optimista.
Kicsoda CoHo, és miért őrül meg érte mindenki?
Colleen Hoover olyan jelenség a könyvbizniszben, akiről nem lehet nem tudomást venni. Pedig ez a karrier igazán nem indult ígéretesen.
„Különös magyar emberek ősi fészke” – híres írók a Balatonnál
A Balaton kitörölhetetlen nyomot hagyott a magyar irodalomban, híres szerzők pihentek, gyógyultak és alkottak a Balatonnál.
Lebilincselő olvasmány Rosie Andrews debütáló regénye
Sötét és lebilincselő, sokrétegű könyv A Leviatán, ami kezdeti komótossága ellenére is beszippantja az olvasót, és nem is ereszti.