Sikerlisták
Szakértőink ajánlói
„még átírlak a végén!” – Beck Zoltán írása
A látható láthatatlan – Boldizsár Ildikó írása
Játék és mese
Libri Portré
92 éve született Susan Sontag
A 20. század Amerikájának nagy hatású gondolkodója és írója, férje híres, Freuddal kapcsolatos kötetének nagy részét is ő írta.
116 éve született Ian Fleming
A világhíres brit író, akinek nevéhez a James Bond regénysorozat kötődik, Ian Lancaster Fleming néven született 1908-ban. Dolgozott újságíróként, szolgált tengerésztisztként, valamint volt titkos hírszerző is. Fleming a családja körében fekete báránynak számított.
96 éve született Szécsi Margit
Első versei húsz évesen jelentek meg. Költészetére nagy hatással volt a József Attila-örökség, valamint Kassák Lajos avantgárd versnyelve.
Korábbi cikkeink
„A diafilmezés egy szertartás” – Bíró Ferenccel beszélgettünk a magyar diafilm történetéről
A Sorköz legújabb adása nosztalgikus utazásra invitál bennünket a diafilmek varázslatos világába. Kísérőnk Bánffy Dávid, aki Bíró Ferenc diafilmszakértőt kérdezte a műfaj népszerűségének titkáról.
Az ikonikus mese újratöltve – Varró Dánielt kérdeztük a Túl a Maszat-hegyen második részéről
Húsz röpke év telt el, ám úgy tűnik, hogy Maszat-hegy fantasztikus világán nem fog az idő, ahogy a szerző játékos kreativitásán sem. Humorban, nyelvi leleményességben, vagy éppen huncut versikékben ez a kötet sem szenved hiányt, de akkor miben más?
Nagy zenészek, nagy szerelmek – Bősze Ádám mesélt nekünk a zenetörténet hálószobatitkairól
A zeneirodalom legintimebb történetei? Zeneszerzők arcpirító hálószobatitkai? Vágyódás és féltékenység? Bősze Ádám új kötetében az örök érvényű műveket jegyző, híres komponistákról úgy emlékezik meg, hogy azoknak életét a végtelenül emberi felől mutatja be az olvasók számára.