Ismeretterjesztő
Debbie Harry: A tökéletes New York-i punk – Az Ez van című könyvről
Debbie Harry a Blondie arcaként szerzett világhírnevet, aki egyben a 80-as évek popkulturális ikonja, szexszimbóluma lett. Ez van című életrajzi könyve az ő és a nagy New York-i művészgeneráció memoárja.
Molnár Piroska: A színésznőknek nincs titkos életük
A Libri podcastjében az Agatha Christie-t és Rejtő Jenőt körüllengő legendákról, a krimi királynőjéről szóló legújabb kötetről beszélgettünk Molnár Piroskával és a Rejtő-szakértő Thuróczy Gergellyel.
„Az utcán szerzett tudás ereje” – Boros Gábor írása
Ben Westhoff Original Ganstas című kötete nemcsak napjaink legnépszerűbb műfajáról, a hiphopról szóló kötetként olvashatjuk, sokkal inkább látlelet a 90-es évek Amerikájáról. Boros Gábor, a Halott Pénz dj-ének írása.
Gyilkos profilok – a Mindhunter és a valóság
A Gyilkos mintázatok című könyv két kemény, bűnüldözéssel teli évtizedes hiteles krónikája. A számtalan esetleírás és nyomozásismertetés mellett az is kiderül belőle, hogy munkájuk során miféle kihívásokkal kell szembesülnie a nyomozóknak.
Ütős sztori – a Williams nővérek édesapjának önéletrajza nem csak sportkönyv
Venus Williams vagy Serena Williams neve még azoknak is ismerős, akik nem figyelik a tenisz világát. Édesapjuk Én, Richard király című könyve sem a teniszről szól, megindító regény, amiből nagysikerű film is készült nemrég.
Lapos föld, emberevő politikusok, chemtrail – Hodász András cikke
„Az érzelmek és a szubjektív hiedelmek nagyobb jelentőséget kapnak, mint a konkrét tények.” Az egykori római katolikus pap, Hodász András osztja meg gondolatait az összeesküvés-elméletek kapcsán, és könyvet is ajánl a témában.
Nem a fotelből mentjük meg a bolygót, de onnan is sok dolgot megérthetünk – Szebenyi Péter írása
Az éghajlatváltozás most történik, a klímaváltozás itt van, és berúgta az ajtót. Szebenyi Péter környezetvédelmi influenszer, környezetmérnök ajánlásával olyan könyveket mutatunk, amik révén többet tudhatunk a témáról.
A cég mindig nyer – Jakupcsek Gabriella írása
Az Európai Uniónak van szándéka, de nincs eszköztára, az Egyesült Államoknak lenne eszköztára, de nem áll szándékában ezen óriásvállalatok megrendszabályozása. De mi a közös a világ legveszélyesebb vállalataiban?
Fémes ízek – Cserna Szabó-András metálantológiájáról
A Cserna-Szabó András által szerkesztett Stay Brutal! 21 szerzőt írót, költőt, műfordító kért fel, hogy írják meg, milyen kapcsolatban állnak a metállal. A könyv nemcsak szórakoztat, de bővebb betekintést is nyújt erről szubkultúráról.
A Kürt Dosszié – A világhír titka, avagy vezess a szíveddel – Jakupcsek Gabriella cikke
A KÜRT egy évtized leforgása alatt került a világ legmeghatározóbb adatmentő vállalatai közé. A vállalat alapítója és vezetője Kürti Sándor életfilozófiájáról, vállalatirányítási módszereiről ír az izgalmas Kürt dossziéban.
Te csodás! Három könyv a 150 éves Budapestről
Három kötetet mutatunk be, mindegyik mikrotörténeteken keresztül ismerteti meg az olvasókkal Budapest múltját, és rajta keresztül a jelenét.
Óda a fákhoz
A fák titkos élete című, világsikert aratott kötettel ismertté vált német természetvédő és erdész új könyvvel jelentezett. A Ha a fák lélegzethez jutnának című könyv átfogó, könnyen befogadható módon járja körbe az erdőkkel és az klímaváltozással kapcsolatos kérdéseket.
Egy nem mindennapi élet – ajánló Tom Felton önéletrajzához
A Harry Potter filmek Draco Malfoyaként megismert Tom Felton életrajzi könyve betekintést nyújt a színész életútjába, a filmgyártás és a Harry Potter filmek kulisszái mögé. Izgalmas, szórakoztató, elgondolkodtató olvasmány, nemcsak rajongóknak.
„Az érzések mindig valóságosak” – interjú Thomas Eriksonnal, az Idiótákkal körülvéve írójával
Thomas Erikson coach és viselkedés-szakértő 2014-ben írt első könyve, az Idiótákkal körülvéve 55 nyelven jelent meg, és több millió példányban kelt el világszerte. Most megjelent kötete, az Energiavámpírokkal körülvéve kapcsán beszélgettünk Budapesten.
“Szeszélyes szívvel születtem” – Bono élete
Minden messianisztikus jellemvonása ellenére, Bono is halandó, gyarló ember. Istenné legfeljebb a színpadon, arra a nagyjából két órára, napszemüvegben és bőrdzsekiben válhat – és rendszerint válik is.
Kígyók öltönyben – Jakupcsek Gabriella írása
Vajon vállalati környezet kedvez-e, és ha igen, miért kedvez pszichopátiás személyiségeknek? Ezt a témát járjuk körül a Pszichopaták öltönyben című könyv kapcsán.
„Vigyázz, jön az anyám!” – Dezső András ismét alászállt a magyar alvilágba
Portik Tamás a hazai szervezett bűnözés legmeghatározóbb alakja, Dezső András Nagyfőnök című kötete azonban hangsúlyozottan nem portrékönyv, még úgy sem, hogy Portik áll a fókuszában. Egyetlen személynél ugyanis sokkal többről szól.
Egyszer egy királyfi
A brit királyi család tagjai beleszülettek abba, hogy életüket a nyilvánosság előtt, a közvélemény és a média kitüntetett figyelmének kereszttüzében élik. Nem föltétlenül a saját jószántukból és elhatározásuk szerint. Utóbbiról szól Harry herceg könyve, még ha sajátos módon teszi is ezt.