Ismeretterjesztő
Még mindig az egyik legjobb önéletrajzi könyv Alan Rickman naplója
Tavaly jelent meg a Harry Potter filmekkel híressé vált Alan Rickman Őrülten, mélyen című naplója, amelyben a 2016-ban elhunyt színész bevezet minket életének kulisszái mögé. Nem is akárhogy.
Olvasmányélmények, tervek, gondolatok egy helyen – Megjelent a Könyvről könyvre olvasónapló és öröknaptár
Megjelent a Libri új, egyedi olvasónaplója, amelyben hónapról hónapra vezethetjük olvasási élményeinket, de emellett még számos izgalmas funkcióval is rendelkezik.
Hogyan tett minket a migráció azzá, akik vagyunk? – Jakupcsek Gabriella írása
Nemrég megjelent magyarul is Az emberi gén útja könyv, amely a gyeniszovai ember felfedezésében is részt vett Johannes Krause alkotása. Jó nyelvezetének és humorának köszönhetően, ugyanakkor részletességének köszönhetően, az utóbbi évek egyik legjobb ismeretterjesztő írása.
Itt a Black Friday, de mi inkább olvasásra buzdítunk!
Tudatos életmód. Lelassulás. Mindfulness. Olvassuk a jól csengő fogalmakat, de a Black Friday során mintha mindet elfelejtenénk, éppen ezért most olvasásra buzdítunk, és olyan könyveket ajánlunk, amik segítenek lelassulni.
Szexpert avagy hogyan legyél szakértője a saját szexualitásodnak – Interjú Kacsur Adrienn-nel
Egyszerre szeretnénk a biztonságot, elköteleződést, gondoskodást, és az izgalmat, veszélyt, kiszámíthatatlanságot, bujaságot. Viszont ezek általában ütik egymást. Többek között ezen feszültség feloldásában segíthet Kacsur Adrienn könyve. Interjú.
De van benne rendszer
Még tart Budapesten a Salvador Dalit bemutató kiállítás. Ennek kapcsán vettük elő a művész néhány éve megjelent naplóját, amelyben egy kicsit beleláthatunk egy zseni fejébe.
Főzzünk együtt a Gilmore lányokkal, Birmingham bandájával és Julia Childdal!
Idén több olyan szakácskönyv is találkozhatunk a könyvesboltok polcain, amelyek segítségével az ízek által teremthetjük meg kedvenc világainkat otthon.
A szülői nyomás kényes művészete – Jakupcsek Gabriella írása
A 21. században rengeteg – túl sok – inger ér bennünket és a fiatalokat is, ebben a gyorsan változó közegben nem nehéz hibázni a szülőknek. A szülői nyomás kényes művészete című könyv azoknak a szülőknek és gondviselőknek szól, hajlandók felismerni magukban, ha esetleg eddig valamit rosszul csináltak, és szeretnének ezen változtatni.
Miért hagyta cserben az orvoslás a nőket hosszú évszázadokon keresztül? – könyvajánló
Erre a kérdésre keresi a választ Szenvedő nők című könyvében Elinor Cleghorn, aki az ókortól egészen a 20. századig bemutatja azokat a tévhiteket, orvosi gyakorlatokat, amik jellemezték a nők gyógyítását.
ABBA 50: Gyönyörű kiadvánnyal ünnepel a legendás négyes
Kevés olyan pop zenekar van, popkultúra, amelyet fél évszázad elteltével is akkora rajongás övez, mint az ABBA-t. A zenekar 50. születésnapját gyönyörű, archív fotókkal teli kötettel ünneplik.
„Csak még egy dolgot!” Karikó Katalin útja a Nobel-díjig
Karikó Katalin a tizenhatodik magyar Nobel-díjas, köztük az első nő, aki megkapta az elismerést. A díj kihirdetésével jelent meg életrajzi könyve, az Áttörések, amely nehézségekkel teli életútját tárja elénk a Kádár-kortól egészen a világhírnévig.
Bősze Ádám megmutatja a klasszikus zene nagy alakjainak hétköznapi arcát
Bősze Ádám előadásain és sokáig a Bartók Rádió műsorvezetőjeként könnyed, szórakoztató, közérthető módon, de mégis tartalmasan mesél a klasszikus zene nagyjairól. Első könyvében a hálószobatitkok kerülnek górcső alá.
„a Gyerek Nem Birtokos Eset” – Jakupcsek Gabriella írása Szél Dávid könyvéről
Szél Dávid legújabb könyve „kamaszügyi” alapmű, ami kendőzetlenül, humorral, friss kutatási eredmények mentén beszél a kamaszkorról. A Tabuk és dilemmák sorozat legújabb része azonban nemcsak a kamaszkorról szól, hanem rólunk, szülőkről is.
A Danny Trejo-sztori egy börtönpszichológus szemével – interjú
Danny Trejo visszaeső bűnözőből lett Hollywood egyik legnépszerűbb karakterszínésze. Trejo című könyvében őszintén és eddig nem látott részletességgel beszél a börtönévekről és filmes karrierjéről. A könyvről a könyv fordítója beszélgetett Fliegauf Gergely kriminológussal, egykori börtönpszichológussal.
Nem vásárolt egy évig, megváltozott az élete – A kevesebb több című könyvet ajánljuk
Cait Flanders néhány éve eldöntötte, hogy egy évig nem fog vásárolni semmit, ennek az időszaknak a tapasztalatait foglalja össze Kevesebb több című könyvében. Az írást Szebenyi Péter ajánlja.
Őszi könyvújdonságok Madonnától Elon Muskig és Bödőcsöt se feledjük
A kiadók az elkövetkezendő hónapokra tartogatják legnagyobb címeiket. A felhozatalból az látszik, hogy idén rendkívül izgalmas kötetek versengenek majd az olvasók figyelméért.
Már kapunyitási pánik is van? – egy szakpszichológus és egy tanár válaszol
Huszonévesen az ember azt képzeli, övé a világ! Vagy mégse? A kapunyitási pánik egyre elterjedtebb, erről beszél az azonos című könyv szerzője Koczor Nóra és Mihályi Fruzsina.
A sorozatgyilkosok köztünk vannak – Gregg Olsen valós krimijéről
Tavaly ért véget Michelle Knotek 18 évig tartó börtönbüntetése, akit három ember megöléséért és családja bántalmazása miatt ítéltek el. Az ő „fejlődéstörténetéről” szól az Animus Valós bűnügyek című könyvsorozatának első része.